Magazín EURO 2024

Loprais se na Dakaru posunul na čtvrté místo mezi kamiony

Chilecito (Argentina) - Aleš Loprais s tatrou dojel ve 4. etapě Rallye Dakar v Argentině do cíle na šestém místě. V průběžném pořadí kategorie kamionů se posunul na čtvrtou pozici s odstupem necelých 13 minut za vedoucím Nizozemcem Gerardem de Rooyem.

Tatra Aleše Lopraise
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Devítinásobný vítěz Dakaru Stéphane Peterhansel se vrátil do čela kategorie automobilů. Zkušený Francouz dnes vyhrál etapu, v níž se závodníkům měřil čas na úseku dlouhém 326 kilometrů, a vede o pět minut a 41 sekund před Jihoafričanem Ginielem de Villiersem. Dosud první Polák Krzysztof Holowczyc klesl na čtvrté místo.

Mezi motocyklisty dál vede Cyril Després. Etapu vyhrál jeho největší konkurent Marc Coma ze Španělska, ale ze ztráty na francouzského lídra stáhl jen dvě minuty. Jan Veselý je dvaaosmdesátý.