Cyklotoulky

Loprais dojel na Dakaru na čtvrtém místě a celkově je už pátý

San Juan (Argentina) – Ve třetí etapě Rallye Dakar dojel Aleš Loprais s tatrou na čtvrtém místě a dosáhl dosud nejlepšího výsledku. Od stupňů vítězů ho dělila po 208 měřených kilometrech jen minuta a 15 sekund. V celkovém pořadí si polepšil na pátou příčku.

3. etapa Rallye Dakar
zdroj: ČTK/AP autor: Martin Mejia

Soutěž kamionů vede Kazach Artur Ardavičius jedoucí na kamazu, který dnes skončil druhý o minutu a devět sekund za Italem Mikim Biasionem (Iveco). Dosavadní lídr Nizozemec Gerard Rooy dojel až sedmý a na druhém místě ztrácí na Ardavičiuse 28 sekund.

Vedoucí jezdci se měnili ve všech kategoriích. Mezi motocykly, které absolvovaly 270 km, se díky vítězství dostal do čela Francouz Cyril Després na KTM. V soutěži automobilů byl ve třetí etapě nejrychlejší Španěl Joan Roma s mini.

Na vedoucí pozici se díky druhému místu vyhoupl Polák Krzysztof Holowczyc s vozem stejné značky, jenž má náskok jen 54 sekund před Američanem Robbym Gordonem. Čtyřkolkám nově vládně Argentinec Alejandro Patronelli před svým bratrem Marcosem.

Rallye Dakar - 3. etapa, San Rafael - San Juan

Motocykly: 1. Després (Fr./KTM) 3:48:38, 2. Verhoeven (Niz./Sherco) -8:37, 3. Goncalves (Portug./Husqvarna) -8:39, ...63. Veselý (ČR/Yamaha) -1:05:02.
Průběžné pořadí: 1. Després 7:31:42, 2. Coma (Šp./KTM) -10:12, 3. Casteu (Fr./Yamaha) -17:16, ...85. Veselý -3:02:29.

Čtyřkolky: 1. M. Patronelli 4:53:29, 2. Maffei -1:52, 3. A. Patronelli (všichni Arg./Yamaha) -2:19.
Průběžné pořadí:1. A. Patronelli 9:32:31,2. M. Patronelli -55, 3. Maffei -2:41.

Automobily: 1. Roma, Périn (Šp., Fr./Mini) 2:26:51, 2. Holowczyc, Fortin (Pol., Belg./Mini) -1:09, 3. Attíja, Cruz (Kat., Šp./Hummer) -1:29.
Průběžné pořadí: 1. Holowczyc, Fortin 5:51:06, 2. Gordon, Campbell (USA/Hummer) -54, 3. De Villiers, Von Zitzewitz (JAR, Něm./Toyota) -1:40.

Kamiony: 1. Biasion (It./Iveco) 2:50:53, 2. Ardavičius (Kaz./Kamaz) -1:09, 3. Karginov (Rus./Kamaz) -2:19, 4. A. Loprais -3:34, ...8. Kolomý (oba ČR/Tatra) -10:00.
Průběžné pořadí: 1. Ardavičius 6:47:33,2. G. de Rooy (Niz./Iveco) -28, 3. Biasion -1:51, ...5. A. Loprais -2:43, 12. Kolomý -39:22.