ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Hirvonena u Fordu nahradí bývalý mistr světa rallye Solberg

Velikost textu:
aktualizováno 15. 12. 2011 21:45

Londýn - Dvojkou továrního týmu Ford v příští sezoně mistrovství světa v rallye bude norský jezdec Petter Solberg. Zkušený pilot, který má ve sbírce titul světového šampiona z roku 2003, nahradí Mikka Hirvonena, jenž odchází do Citroënu.  "V Petteru Solbergovi jsme získali zkušeného pilota, kterého jsme hledali," řekl sportovní ředitel Fordu Gerlad Quinn, který věří, že Solberg pomůže v dalším rozvoji týmové jedničce Jarimu-Mattimu Latvalovi.

Petter Solberg se svým Subaru
Petter Solberg se svým Subaru

Sedmatřicetiletý Solberg s fordem v minulosti již jezdil, největších úspěchů ale dosáhl v tovární formaci Subaru. Poslední tři sezony závodil ve vlastním soukromém týmu s vozy Citroën. Loni byl v MS celkově třetí, letos skončil pátý, když jeho nejlepším výsledkem byla třetí místa v Itálii a v Austrálii.

Solberg
se ke své možné spolupráci s Fordem vyjádřil již minulý měsíc po Britské rallye. "Jari (Latvala) má bezpochyby potenciál stát se světovým šampionem a já bych jemu i týmu rád pomohl. V posledních třech letech jsem závodil jako soukromník a teď bych se rád vrátil do továrního týmu. Jsem si jistý, že mám stále co nabídnout," řekl Solberg.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.