ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Freestyloví gladiátoři se ve velkém stylu rozloučili s Prahou

Velikost textu:
aktualizováno 4. 12. 2011 13:51

Praha - Rozlučku ve velkém stylu dnes předvedli elitní čeští i světoví freestyloví motokrosaři na dvanáctém ročníku Gladiator Games 2011. Hlavní organizátor úspěšné akce Marek Rejman již s předstihem avizoval, že se jedná o poslední akci, a tak se všichni snažili si oblíbenou exhibici užít.

Petr Kuchař
Petr Kuchař

Obdivovatelé adrenalinových kousků v pražské O2 areně, která ale tentokrát nebyla vyprodaná, viděli desítky salt a dalších efektních skoků. První soutěžní část, ve které se objevil po úspěšném boji s rakovinou i Petr Kuchař, vyhrál Petr Pilát, jenž před šesti lety ve stejné hale skončil jako nejmladší FMX motokrosař salto vzad.

Druhá část byla kratší, ale nabitá skoky. Freestyloví motokrosaři se předvedli na historicky nejdelší - 32 metrů dlouhém - skoku, své umění ukázali i v oblíbeném "vláčku" a poté přišly na řadu unikátní skoky.

Američtí bratři Moorové předvedli tandemový backflip na sněžném skútru, jejich krajan Scott Murray zvládl i s čistým a jistým dopadem dvojité salto. Podobný kousek zvládají momentálně jen čtyři lidi na světě a Murray jej předvedl i před rokem v Ostravě.

Freestyle v Praze
Freestyle v Praze
Více fotek
 • Freestyle v Praze autor: Michal Krumplhanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/31/3087/308626.jpg
 • Libor Podmol v Praze autor: Michal Krumplhanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/31/3087/308627.jpg
 • M. Torronteras v Praze autor: Michal Krumplhanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/31/3087/308628.jpg
 • Freestyle v Praze autor: Michal Krumplhanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/31/3087/308629.jpg

"Je to něco hrozného a nepředstavitelného. Jednoduchý backflip dnes skáče už kde kdo, ale dvojitý, to je mazec. Úplně ztratíte přehled, kde jste," řekl Pilát, jenž si troufl podobný kousek vyzkoušet jen v tréninkovém parku s molitanovým doskočištěm. "I tak jsem byl ale pěkně dotlučený," přiznal.

Symbolickou tečku za Gladiator Games udělal sám Rejman, jenž společně se Zdeňkem Fuskem předvedli skok se sériovým osobním automobilem Fiat Punto, který byl jen minimálně upraven. Rejman skok úspěšně zvládl, i když jej vůbec netrénoval. "Měli jsme k dispozici jen jedno auto, takže jsme trénovat nemohli. Zdeněk ale říkal, ať jedu a nebrzdím. A zvládli jsme to, takže jsem nebrzdil," oddechl si Rejman.

přehrát video
Motokrosaři se loučili s Prahou
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.