ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Red Bull a Ferrari vystoupily z asociace týmů formule 1

Velikost textu:
aktualizováno 2. 12. 2011 17:28

Řím - Nejlepší stáj uplynulé sezony Red Bull a třetí tým pořadí Ferrari se rozhodly vystoupit z asociace týmů formule 1 (FOTA). Důvodem jejich kroku jsou podle serveru Autosport.com spory týmů při vyjednávání o dohodě o snížení nákladů (RRA).

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel

Mluvčí FOTA potvrdil, že asociace obdržela žádost dvou týmů o vystoupení, odítl však sdělit, o které se jedná. "Dva týmy se vzdaly členství. Zvažujeme další kroky, avšak i tak budeme jménem dalších členů pracovat na tom, abychom naplňovali cíle naší organizace," uvedl pro Autosport mluvčí FOTA.

Podle informací serveru Autosport.com se jedná o Red Bull a Ferrari. Dle regulí FOTA členství zaniká dva měsíce po odevzdání oficiální žádosti o vystoupení z asociace. Pokud týmy nezmění svůj názor, přestanou býti členy FOTA v únoru příštího roku.

Nalezení společné řeči nad dohodou RRA bylo podle bohatých stájí včetně Ferrari jedním z klíčových důvodů existence asociace. Šéf italského týmu Stefano Domenicalli už dříve varoval, že v případě neshod je budoucnost FOTA nejistá. "Víme, proč vznikla, ale teď si musíme vyhodnotit, zda je stále potřeba," řekl na adresu organizace před Velkou cenou v Koreji.

Velká cena Indie
Velká cena Indie

Jak Rde Bull tak Ferrari budou prý v řešení sporných otázek s dalšími tými pokračovat. "Vystoupení z FOTA můžeme potvrdit, tým nicméně bude dál usilovat o to, abychom společně našli řešení ohledně snižování nákladů v seriálu," uvedla stáj Red Bull ve svém prohlášení.

Podle zdrojů Autosportu se šéfové Red Bullu a Ferrari mají sejít s lídry dalších významných týmů McLarenu a Mercedesu, aby RRA soukromě projednali.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.