ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel
FORMULE 1

"Nesmiřitelní" Hamilton s Massou se na konci sezony objali

Velikost textu:

Sao Paulo - Přátelským objetím zakončili jezdci formule 1 Lewis Hamilton a Felipe Massa letošní sezonu, v níž si vinou častých kolizí na trati většinou nemohli přijít na jméno. Britský mistr světa z roku 2008, jenž poslední závod v Sao Paulu vinou porouchané převodovky nedokončil, se přišel usmířit se svým brazilským rivalem.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

"Pěkně jsme si s Felipem po závodě pokecali. Mám k němu velký respekt a těším se na další naše souboje v příštím roce," řekl Hamilton, o kterém Massa v září v Singapuru prohlásil, že za volantem nepoužívá hlavu. Nedělní gesto pilota McLarenu jeho konkurent z Ferrari uvítal. "Mám radost, že za mnou Lewis přišel. Bylo to od něj hezké," prohlásil Massa.

Během roku se jejich vozy na trati střetly šestkrát a zdálo se, že k další kolizi by mohlo dojít i na okruhu Interlagos, když Hamilton šlapal na paty Massovi v boji o páté místo. Jeho snažení však ukončila porucha. "Chvíli jsme mysleli, že se zase něco semele. Lewis ale neměl sedmý rychlostní stupeň, takže i když byl rychlý, předjíždění by pro něj bylo moc velké sousto," uvedl šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh."Je fajn, že to takhle skončilo, samo od sebe. Lewis s Felipem se objali, snad tím tenhle příběh skončí a příští rok se budeme moci těšit na skvělý boj o titul," prohlásil Whitmarsh. Také šéf Ferrari Stefano Domenicali byl rád, že včera k žádnému incidentu mezi oběma jezdci nedošlo. "Bylo milé vidět Lewise, jak přišel obejmout Felipeho. Koneckonců o tom to je," řekl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.