ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Valentino Rossi vyhrál motocyklovou Velkou cenu Francie, Češi nedojeli

Velikost textu:

Le Mans – Novým lídrem průběžného pořadí nejsilnější kategorie Moto GP je někdejší mnohonásobný šampion Valentino Rossi. Po vítězství ve Velké ceně Francie silničních motocyklů se posunul na celkové první místo před Daniela Pedrosu. Francouzský závod naopak nevyšel českým závodníkům Lukáši Pešekovi a Karlu Abrahamovi, kteří se účastní závodů na slabších motocyklech v kubatuře do 250 ccm. Ani jeden z nich totiž nedojel do cíle závodu.

Lukáš Pešek
Lukáš Pešek

Pešek odstartoval na osychající trati po dopoledním dešti, který přerušil předchozí závod do 125 ccm, ze čtvrté řady. Po celkem podařeném startu ale upadl, a přestože se vrátil na trať, měl poškozenou motorku a výrazně ztratil.

Dvaadvacetiletý jezdec, který absolvoval 80. Velkou cenu v kariéře, do boxů zamířil poté, co jej pozdější vítěz Debon předjel o kolo. "Něco podobného se mi ještě nikdy nestalo. Ani v českém mistrovství, když jsem začínal. Mindrák z toho ale nemám," podotkl pražský jezdec, jenž vyšel potřetí v sezoně bodově naprázdno.

Přestože se čtvrtému muži loňského MS ve třídě do 125 ccm ve Francii nedařilo, našel na svém dnešním startu i pozitivní momenty. "Spokojen být nemůžu, ale alespoň jsem si vyzkoušel podmínky, které byly padesát na padesát," poukázal Pešek na fakt, že závod se jel po dešti na rychle osychající trati. "Nastavení motorky a volba pneumatik byl trochu chaos. Tým ale udělal perfektní práci," dodal Pešek, který ze závod odstoupil o tři kole dříve než Abraham.

Závod v kategorii do 125 ccm byl v 15. kole kvůli hustému dešti přerušen. Po pauze se rozhodovalo už jen v pěti kolech a jezdci odstartovali v pozicích, které drželi po 14 kolech. Na mokré trati se nejvíce dařilo domácímu Miku di Megliovi, který se od roku 1979 stal prvním Francouzem, jenž na okruhu v Le Mans triumfoval.

V nejsilnější kubatuře triumfoval podruhé za sebou Ital Valentino Rossi. Další heroický výkon předvedl Španěl Jorge Lorenzo, který jel se zlomenými kotníky. Přesto vybojoval druhé místo necelých pět sekund za Rossim.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.