ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Loprais se vydal na Dakar, plánuje stupně vítězů

Velikost textu:
aktualizováno 20. 11. 2011 23:55

Praha - S více než měsíčním předstihem dnes vyrazily na start nadcházejícího ročníku Rallye Dakar dvě posádky kamionů Tatra, které připravoval Loprais tým. Elitní speciál Jamal bude řídit Aleš Loprais, druhý kamion dakarský nováček Tomáš Vrátný.

Tatra Aleše Lopraise
Tatra Aleše Lopraise

Přes zastávku v Praze bude konvoj, který dále tvořily dva doprovodné kamiony a osobní vůz, pokračovat do francouzského přístavu Le Havre, kde se nalodí a vydá na měsíční plavbu do Jižní Ameriky. "A 21. prosince si v Argentině vše vyzvedneme a pojedeme na start," řekl Loprais na tiskové konferenci, která však byla spíše setkáním s fanoušky.

přehrát video
Loprais vyrazil na Dakar

Jedenatřicetiletý Loprais, synovec šestinásobného vítěze slavné vytrvalostní soutěže, se postaví 1. ledna na start jako letošní vítěz Rallye Hedvábná stezka, v současnosti hlavního dakarského testu.

"Na startu bude minimálně deset posádek, které mají ambice vyhrát a budou se rvát o vteřinky. My mezi hlavní favority nepatříme, ale stejně jako každý rok chceme zatápět vepředu. Uděláme vše pro co nejlepší výsledek," slíbil Loprais, jehož maximem na Dakaru je třetí místo z roku 2007.

Aleš Loprais
Aleš Loprais

Na rozdíl od minulého ročníku, kdy se mu podařilo vyhrát dvě etapy, ale nakonec rallye nedokončil, bude mít Loprais k dispozici i podporu přímo v závodě. Vrátného kamion však klasickou takzvanou ostrou asistencí není, sám pojede také na výsledek. "Žádnou strategii domluvenou nemáme, ale věřím, že si v rámci možností budeme pomáhat. Tom se jede učit, ale určitě pojede taky rychle," řekl Loprais, do jehož posádky nově usedne zkušený navigátor z klasické rallye Michal Ernst.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.