ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Freestyle v Ostravě ovládl Bizouard, Podmol nedokončil

Velikost textu:

Ostrava - Prvenství v devátém závodě mistrovství světa v halovém freestyle motokrosu si v Ostravě vyskákal francouzský jezdec Remi Bizouard. Třetí místo obsadil Petr Pilát, obhájce titulu Libor Podmol měl v závěru finálové jízdy menší kolizi a po nárazu do zátarasu jízdu kvůli zranění prstu nedokončil. Bez pádů už by to v Ostravě při freestylu snad ani nešlo. Místní rodák Podmol měl první nehodu už v dopoledním tréninku při nácviku tandemového salta vzad s mladším bratrem Filipem a avizovaná premiéra tohoto triku v párovém provedení se proto nekonala.

Remi Bizouard
Remi Bizouard

Smůla se však úřadujícího šampiona nepustila ani v závodě. Podmol v závěru své finálové sestavy ztratil po underflipu rovnováhu a vyjel z trati mezi zátarasy a reklamní panely. Rozříznutý prst na levé ruce mu nedovolil pokračovat. "Ten dopolední pád s bráchou mě trochu rozhodil. Dívat se na mámu, jak se při tom tváří, to byla velká rána," řekl Podmol. "Jízda byla docela fajn. Ale pak jsem udělal takový ten můj signaturní underflip, nedopadl jsem úplně rovně a hodilo mě to do boku. Trefil jsem reklamní bannery a ty mi rozřízly prst," dodal Podmol.

přehrát video
MS ve freestyle motokrosu

Na osm tisíc diváků zkamenělo už v kvalifikaci při nepovedeném backflipu Francouze Davida Rinalda, který v závěrečném skoku své kvalifikační jízdy nestihl dotočit salto vzad, přední částí motocyklu zavadil o vrchol dopadové muldy a krkolomně se po hlavě skutálel dolů. Chvíli zůstal nehybně ležet, ale přibližně po pětiminutovém ošetření se nakonec postavil a možná za nejbouřlivějšího aplausu celého večera opustil arénu po svých.

Vzestup formy potvrdil Pilát, který se v letošní sérii teprve podruhé probojoval do finálové šestice. "Jsem strašně moc rád. Minule v Rize jsem skončil čtvrtý, teď to vyšlo do trojky. Dneska nenacházím negativa. Freestyle je stále těžší a vyrovnanější, strašně se posouvá dopředu, proto jsem opravdu spokojený," řekl Pilát. Brilantní a technicky nejčistší jízdu v Ostravě předvedl dvojnásobný mistr světa Bizouard a ze své ztráty na vedoucího muže MS Chilana Villegase ukrojil dva body. Do konce seriálu zbývají tři závody.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.