ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Abraham: Celkově byla sezona dobrá

Velikost textu:

Praha - Karel Abraham má za sebou premiérovou sezonu v MotoGP a s rokem stráveným v královské kubatuře motocyklového mistrovství světa je vcelku spokojený. Historicky první Čech, který se mezi světovou elitou objevil, nasbíral jako nejmladší člen startovního pole 64 bodů a obsadil čtrnácté místo.

Karel Abraham
Karel Abraham

"Nebyla to špatná sezona, spíše dobrá. Můžeme být spokojeni. Samozřejmě, že se našla spousta závodů, které se nám nepovedly nebo které jsem pokazil. Doufám, že v té příští se nám to podaří eliminovat," řekl Abraham. "Měli jsme i smůlu a já jsem i padal. Vždy v závodech, kdy jsem mohl mít hodně dobré umístění. To jsou ale holt závody," uvedl jednadvacetiletý motocyklista.

Abraham přestoupil do královské kubatury nezvykle brzy a také trochu nečekaně. Nejtěžší pro něj bylo zvyknout si na výkon motocyklu. "Byl obrovský. Je až neskutečné, jak jede. S tím jsem se vyrovnával dlouho a myslím si, že ani teď přechod na 'litr' nebude jen tak," poukázal na skutečnost, že zatímco v této sezoně se závodilo s motocykly o obsahu 800 ccm, v příští sezoně budou nejlepší motocyklisté závodit na strojích s vyšším obsahem.

Karel Abraham
Karel Abraham

Pilota Cardion AB Motoracing týmu ale trochu mrzelo, že se nestal nejlepším nováčkem roku. S Britem Calem Crutchlowem prohrál, i kvůli pádu v závěru posledního závodu, o šest bodů. Jeho maximem byla dvě sedmá místa ve španělském Jerezu a Velké Británii.

Abraham: Pár dnů si dám voraz

V příští sezoně se budou muset týmy vyrovnat s novými technickými předpisy. "Nevím, jaký bude litr a jak se na něm pojede. Je škoda, že jsem se něco naučil a oni to zruší. Na druhou stranu je to pro všechny stejné. Pevně věřím, že mi nová, silnější motorka sedne," řekl Abraham, který si nový model ducati poprvé vyzkouší dnes a ve středu při testech ve Valencii.

Až po španělském testování jej čeká krátká dovolená a volno. "Pár dnů si dám voraz, ale ne moc dlouho. Tisícovka je prý strašně fyzicky náročná, takže budu muset tvrdě makat. Několik dní se budu válet, pak ale začnu trénovat," dodal Abraham k plánu přípravy na další sezonu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.