ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Vršecký i Lacko vyhráli v Le Mans závody ME tahačů

Velikost textu:

Le Mans (Francie) - Vítězstvím českých jezdců skončily v Le Mans oba dnešní závody závěrečného dílu mistrovství Evropy tahačů. David Vršecký s buggyrou triumfoval v hlavní pohárové jízdě, následný polovičně bodovaný závod s handicapovým startem ovládl Adam Lacko v renaultu. Čeští piloti bojují o konečné třetí místo, které před nedělními závěrečnými jízdami patří s osmnáctibodovým náskokem Lackovi.

Buggyra Davida Vršeckého
Buggyra Davida Vršeckého

Čeští jezdci odstartovali do hlavního závodu z první řady, ale už v průběhu úvodního kola se Vršecký před Lacka protáhl a dojel si pro vůbec první vítězství od chvíle, kdy se stal šéfkonstruktérem roudnické stáje. "Když jsem zajel před týdnem v Jaramě nejrychlejší čas v tréninku, tak jsem už tušil, že jsem blízko k tomu, abych konečně znovu vyhrál také pohárový závod," uvedl dvojnásobný mistr Evropy.

"Před dvěma lety jsem v Le Mans vyhrál oba pohárové závody a učinil důležitý krok k obhajobě titulu. Vzhledem k posledním dvěma sezonám, které jsme obětovali vývoji nového vozu, přesto řadím tento triumf k nejdůležitějším v kariéře," radoval se Vršecký. Lacko projel cílem jako třetí, vše si ale vynahradil v druhé jízdě. V boji o konečné třetí místo tím opět odrazil útok Vršeckého, který bodoval čtvrtým místem.

David Vršecký
David Vršecký

Dva nedělní závody rozhodnou i o titulu mistra Evropy. Vedoucímu Jochenu Hahnovi z Německa stačí získat pět bodů, aby definitivně znemožnil obhajobu Antoniu Albacetemu ze Španělska.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.