ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Pech bude v příštích sezonách jezdit s Mini

Velikost textu:
aktualizováno 5. 10. 2011 20:24

Praha – Britská automobilka Mini se po letošním návratu do mistrovství světa představí premiérově i na českých tratích. Ve zbývajících dvou závodech domácího šampionátu ve sprintrallye usedne do upraveného speciálu Mini Cooper Works S2000 Václav Pech. Ten se s Mini představí již v sobotu na Rallye Jeseníky, v předposledním závodě MČR v jednodenních soutěžích. "Chceme zjistit, jak je auto konkurenceschopné v porovnání se soupeři. Zatím jsme ho testovali jen na tratích, které známe," řekl Pech. Čtyřiatřicetiletý závodník se se zástupci Inveltu dohodl na tříleté spolupráci.

Václav Pech
Václav Pech

"Na projektu pracujeme už rok a půl. Prakticky od té doby, kdy se začalo mluvit o tom, že se Mini vrátí do mistrovství světa," uvedl generální ředitel společnosti Invelt Jiří Jírovec, který za koupí vozu od britské společnosti Prodrive stojí. "A od začátku jsme mysleli na to, že by s autem mohl jet Vašek. Proto jsme ho i oslovili," doplnil Jírovec, importér Mini v České republice.
   
Pech dosud závodil s produkčním mitsubishi. "Zatím jsme závodili s většími a těžšími auty, ale trend je takový, že se jezdí s menšími. Nastal čas, abychom tento krok udělali i my," řekl pětinásobný český šampion, který v letošním domácím "velkém" seriálu obsadil celkově třetí místo. A byl tak nejlépe umístěným jezdcem, který neusedal do speciálu kategorie S2000.

Václav Pech za volantem Mini
Václav Pech za volantem Mini

Menším problémem ale může být skutečnost, že vůz Mini, i když konstrukčně patří do kategorie WRC, musí být podle pravidel Mezinárodní automobilové federace "omezen" restriktorem motoru. Má tak nižší výkon. "A na to si musíme zvyknout. Jezdí se s ním úplně jinak než se silnějším mitsubishi. Při testu jsme ale dosáhli na pro nás známé trati stejného času jako se starým autem," řekl Pech.

přehrát video
Pech bude jezdit v Mini Cooperu
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.