ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Kresta: Byla to dramatická sezona

Velikost textu:

Příbram - Symbolickým vítězstvím zakončil v Příbrami sezonu nový český rallyeový šampion Roman Kresta. Pětatřicetiletý rodák z Trnavy na Zlínsku se na trůn pro nejlepšího domácího soutěžního jezdce vrátil po dvou letech. V kariéře vyhrál šampionát popáté. "Podle mého se sezona musela fanouškům líbit. Nikde nebyl jasný favorit. Technické problémy měl Vašek Pech, potkaly i nás, starosti měl také Pavel Valoušek. Šampionát ozdobila i účast továrního týmu Škoda a Honzy Kopeckého," řekl Kresta.

Roman Kresta
Roman Kresta

Pilot vozu Škoda Fabia S2000 vyhrál MMČR zejména díky spolehlivosti a taktické vyspělosti. V pěti z šesti rallye byl Kresta v českém pořadí nejhůře druhý. "Pořadí se přelévalo, bodové rozdíly se neustále měnily, takže šampionát byl patřičně dramatický. A nám se povedlo prvním vítězstvím v Příbrami ji (sezonu) úspěšně dokončit," radoval se Kresta, jenž v sobotu připravil skvělým závěrem o šesté vítězství v Příbrami Václava Pecha. 

Kresta před rokem prohrál boj o domácí titul s Valouškem zejména kvůli technice. Zatímco Valoušek loni závodil s podporou továrního týmu Škoda Motorsport, Kresta jezdil se starším peugeotem. Letos ale i on přesedl do speciálu Fabia S2000 a za konkurencí tak technicky neztrácel. "Klíčovým momentem sezony bylo pořízení nové techniky, ale jak se ukázalo, byl to krok správným směrem," podotkl Kresta.

přehrát video
Rallye Příbram vyhrál Kresta

Kresta zůstane věrný fabii

Návrat ke Škodě, i když na komerční bázi, si Kresta pochvaluje. Za mladoboleslavský tým v minulosti už jezdil. "Spolupráce byla skvělá. Patřím k zásadovým lidem, kteří ctí dohody, a letos platily do posledního slova. Když bylo třeba, pomohl jsem, když jsem potřeboval, pomohli mi oni," řekl.

Ke stoprocentní spokojenosti s rokem 2011 mu chyběl jen úspěch na Rallye Bohemia, kde jej zastavil problém s elektronikou. "Byla to banalita. Pořád to mrzí, naštěstí to neovlivnilo konečný výsledek sezony," uvedl Kresta, jenž plánuje i příští rok závodit s fabií.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.