ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Kopecký byl na San Remu čtvrtý

Velikost textu:

San Remo (Itálie) - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký obsadil na Rallye San Remo čtvrté místo a upevnil si vedení v seriálu Intercontinental rallye challenge. Italskou soutěž, devátý díl šampionátu, vyhrál v dramatickém finiši Belgičan Thierry Neuville, který porazil Andrease Mikkelsena z Norska o 1,5 sekundy. Třetí místo obsadil na asfaltové rallye, jež byla v minulosti součástí mistrovství světa, Francouz Brian Bouffier.

Jan Kopecký ve voze Škoda Fabia S2000
Jan Kopecký ve voze Škoda Fabia S2000

Dvě rallye před koncem IRC má Kopecký v čele průběžného pořadí náskok 25 bodů před Neuvillem a Loixem, kterého z boje o vítězství v San Remu vyřadila havárie v jedenáctém měřeném testu. V tu chvíli pilot Fabie S2000 vedl.

Skotská a Kyperská rallye, které seriál zakončí, jsou však bodovány bonusově, takže šanci na titul má vedle momentálně elitní trojice i čtvrtý Juho Hänninen z Finska. Druhý tovární jezdec Škody a loňský šampion IRC se však v letošní sezoně spíše soustředí na starty v MS, kde kraluje průběžnému pořadí kategorie SWRC. Do konečného hodnocení se počítá jen sedm výsledků.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.