ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Soud nebude, Renault a Heidfeld se dohodli

Velikost textu:
aktualizováno 2. 9. 2011 20:47

Londýn - Vedení týmu formule 1 Renault se dohodlo s Nickem Heidfeldem na podmínkách jeho odchodu. Management stáje tím ukončil spor u soudu, na nějž se německý pilot minulý týden obrátil. Renault zároveň podle očekávání potvrdil, že Heidfeldovo místo v kokpitu druhého vozu vedle Rusa Vitalije Petrova zaujme do konce sezony synovec legendy Ayrtona Senny Bruno.

Nick Heidfeld
Nick Heidfeld

Brazilec Senna už Heidfelda nahradil minulý víkend ve Velké ceně Belgie a obsadil třinácté místo. Zkušený Němec se se ztrátou místa nechtěl smířit a s argumentem, že má v týmu platný kontrakt, dal případ k londýnskému soudu. Slyšení stanovené na 19. září už se ale neuskuteční. "Tímto je celá věc pro obě strany uzavřena a všichni se nyní budou soustředit na svou sportovní budoucnost," uvedli dnes představitelé Renaultu v tiskovém prohlášení. 

Šéf týmu Eric Boullier "Náš rozchod byl už tak bolestný a nikdo z nás to nechtěl zakončit soudní pří."

Čtyřiatřicetiletý pilot s přezdívkou "Quick Nick" nahradil v Renaultu před sezonou vážně zraněného Poláka Roberta Kubicu a hned v druhé Grand Prix v Malajsii se blýskl třetím místem. Pak však šly jeho výkony dolů, a když tři z posledních pěti Velkých cen nedokončil, dočkal se veřejné kritiky od vedení týmu.

"Ukončit naši spolupráci bylo správné rozhodnutí. Jedna věc je jistá - brzy budu opět závodit na nejvyšší úrovni," uvedl Heidfeld, jenž ve formuli 1 absolvoval 184 Velkých cen, ale vítězství se ještě nedočkal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.