ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Le Mans v Brně? Možná už příští rok

Velikost textu:
aktualizováno 31. 8. 2011 09:33

Brno - Minimálně jednu novinku v termínovém kalendáři plánuje v příští sezoně vedení Masarykova okruhu v Brně, které dostalo dvě zajímavé nabídky. Jednou z nich je podle Brněnského deníku italský motocyklový šampionát, druhou evropská série vytrvalostních závodů automobilů Le Mans. Ten by mohl být náhradou za mistrovství světa cestovních vozů WRCC, které v Brně končí.

Závod série Le Mans
Závod série Le Mans

Promotéři seriálu Le Mans, kde startují sportovní prototypy, mají Masarykův okruh v hledáčku už několik let. "Máme o tuto sérii zájem. Zatím ale stále vyjednáváme," uvedla v Brněnském deníku ředitelka brněnského okruhu Ivana Ulmanová. Rozhodnutí by mělo padnout do poloviny září.

Motocyklové mistrovství Itálie by se mohlo jet souběžně s Memoriálem Františka Šťastného. Zatím ale podle předsedy představenstva Automotodromu Karla Abrahama k dohodě nedošlo.

Otazník zůstává v příští sezoně u motocyklové Velké ceny i mistrovství světa superbiků. Oproti minulosti má termínový kalendář Masarykova okruhu více nejasností. "Uvidíme, jak se posune vyjednávání o financování Velké ceny v Brně," řekl Abraham. Nejzazší termín pro definitivní rozhodnutí o pořádání obou vrcholných podniků je konec prosince.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.