ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Barum rallye bude ve znamení souboje Škody a Peugeotu

Velikost textu:

Zlín - Již tradiční rychlostní zkouškou v ulicích Zlína bude zahájena Barum rallye, nejkvalitnější a nejzajímavější automobilová soutěž současnosti v Česku. Závod je vedle domácího šampionátu stejně jako v předešlých letech součástí i seriálů Intercontinental rallye challenge a mistrovství Evropy. Na start se tak postaví řada předních evropských jezdců. Podle posledních informací by se v rallye mělo představit 113 posádek z 22 zemí, přihlášeno je na české poměry rekordních 29 jezdců s vozy kategorie S2000. I díky tomu je adeptů na vítězství řada. Obecně se čeká zejména souboj týmů Škody a Peugeotu, které nasazují své elitní jezdce.

Freddy Loix
Freddy Loix

Barvy mladoboleslavské automobilky budou hájit úřadující šampion a vedoucí muž průběžného pořadí IRC Juho Hänninen z Finska, loňský vítěz Belgičan Freddy Loix, Jan Kopecký nebo Andreas Mikkelsen z Norska. Peugeot zase spoléhá na Francouze Bryana Bouffiera, Thierryho Neuvilla z Belgie nebo Brita Guye Wilkse. "Na Barumce se nám v minulých letech dařilo a budeme chtít na tato vystoupení navázat. Je to těžká soutěž se spoustou zrádných míst a i díky skvělým divákům se právem řadí k vrcholům sezony," uvedl Hänninen, který byl loni druhý se ztrátou 25 sekund na Loixe.

přehrát video
Vstup Josefa Kvasničky

Napravit loňský výpadek se bude snažit Kopecký, jenž dlouho vedl, ale pak havaroval a musel odstoupit. "Na loňský rok nevzpomínám nijak zle. Stala se chyba a z té se snažíme poučit. A neudělat ji letos," řekl Kopecký. Jeho hlavním letošním cílem je zisk titulu v IRC, proto by potřeboval ve Zlíně vyhrát. "Každá výhra je důležitá a první místo má největší váhu. Budeme se snažit složit reparát z loňska a o první místo se porvat," slíbil Kopecký.

Václav Pech
Václav Pech

Do umístění na předních pozicích se budou snažit promluvit i elitní čeští jezdci bojující o domácí titul Roman Kresta, Pavel Valoušek nebo Václav Pech. Pro ně je však většinou důležitější boj s domácími konkurenty, a ne souboje se špičkou IRC, která v MMČR neboduje. "Vedeme šampionát, nemusíme nikoho dohánět. Máme solidní pozici a můžeme být v klidu. Je jisté, že se pojede od začátku hodně rychle, ale věřím, že spolehlivým výkonem dosavadní pozici obhájíme a případně upevníme," uvedl Kresta, který rallye v minulosti již třikrát vyhrál.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.