ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Po druhé etapě Akropolis rallye se ujal vedení Loeb

Velikost textu:

Lutraki - Nor Petter Solberg přišel ve druhé etapě Akropolis rallye o téměř minutový náskok z prvního dne a přepustil vedení továrním pilotům Citroënu. Do třetího dne soutěže mistrovství světa vyrazí v pozici lídra Francouz Sébastien Loeb, který má náskok jen 2,2 sekundy před krajanem Sébastienem Ogierem. Solberg v soukromém citroënu ztrácí na první místo 20,9 sekundy, o půldruhé sekundy pomalejší je po 13 rychlostních zkouškách Fin Mikko Hirvonen s fordem.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb
Otevřít galerii
 • Sébastien Loeb autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2423/242202.jpg?1344965921
 • Sébastien Loeb zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Solberg jako první jezdec na prašné trati "čistil" soupeřům cestu a v úvodu jej navíc zdržela porucha brzd a posléze i drobná nehoda. Už po čtyřech zkouškách přepustil vedení Ogierovi, který měl po pátku ztrátu 57
sekund.

V posledním testu už za tmy ale Ogier dosáhl o 17 sekund pomalejšího času než Loeb a pořadí v čele se opět změnilo. Závěrečný test vyšel nejlépe Jarimu-Mattimu Latvalovi z Finska, Hirvonenův kolega z továrního týmu Ford ale ztrácí na desátém místě téměř čtvrt hodiny, protože měl přes den velké problémy s turbem.

Hned po první erzetě druhého dne odstoupil lídr kategorie SWRC Ott Tänak z Estonska, po dvou dnech tak bezpečně vede tovární jezdec Škody Juho Hänninen z Finska, který je se fabií S2000 celkově osmý. Vedoucí muž seriálu SWRC Martin Prokop s fordem se po nevydařeném pátku posunul ze sedmého místa v redukovaném pořadí na páté a celkově je patnáctý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.