ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Rallye Hustopeče ovládl favorit Kopecký

Velikost textu:

Hustopeče (Břeclavsko) – Prestižní hustopečskou rallye, která je čtvrtým podnikem mezinárodního mistrovství ČR, dnes vyhrál favorizovaný jezdec Jan Kopecký. Člen tovární stáje Škoda porazil o 37 sekund druhého Romana Krestu, který se i přesto udržel v čele průběžného pořadí seriálu. Třetí místo obsadil obhájce loňského prvenství Václav Pech, jenž byl jen o necelé čtyři sekundy pomalejší než Kresta.

Jan Kopecký
Jan Kopecký
Otevřít galerii
 • Jan Kopecký autor: Václav Šálek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2631/263005.jpg?1307818674
 • Jan Kopecky v závodě hustopečské rallye autor: Václav Š, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2631/263003.jpg?1307818488

Kopecký se do čela jihomoravské rallye dostal v pátečním třetím měřeném testu a první místo již neopustil. Dnes dopoledne ovládl všechny čtyři rychlostní zkoušky a vypracoval si dostatečný náskok, který kontroloval až do konce. O druhé místo bojovali Kresta s Pechem a úspěšnější byl nakonec pilot fabie S2000. "Začali jsme hodně pomalu. Nesedlo mi to, necítil jsem se dobře a říkal jsem si, že to asi nebude slavné. Ve druhé erzetě jsme se ale vrátili do hry, pak jsme se dostali do vedení a už ho nepustili," uvedl Kopecký na tiskové konferenci.

Pro továrního jezdce Škody jsou v této sezoně prioritou starty v seriálu IRC, doma si ale připsal již druhé prvenství, a protože bude startovat i na Rallye Bohemia a ve Zlíně, je jedním z kandidátů na titul. "Nějaké závody v Česku asi pojedeme. Musíme si ale počkat, jak se vyvine další závod," řekl Kopecký. Průběžně je druhý a na Krestu ztrácí 22 bodů.

Vcelku spokojen s druhým místem byl Kresta, jenž v pátek lehce chyboval a dnes si na dopolední sekce vzal měkké pneumatiky. "Počkali jsme si na servis, vzali správné gumy a předělali nastavení. A hecli se s Vencou (Pechem). Nechtěli jsme mu to nechat zadarmo. Chybu udělal zase on, což rozhodlo," poukázal Kresta na mírné zaváhání Pecha v devátém testu, kde nedobrzdil do zpomalovacího retardéru.

Kresta má podle neoficiálních výsledků na svém kontě 122 bodů a je hlavním aspirantem na titul. "Máme to dobře rozjeté, ale pokud Honza (Kopecký) pojede pár závodů, tak nevím... Radši se nedíváme na body a uvidíme, jak to bude vycházet na dalších závodech. Máme odjety tři závody a čekají nás další tři," podotkl Kresta.

Vítězná posádka Kopecký-Starý spolu s Romanem Krestou (v modrém)
Vítězná posádka Kopecký-Starý spolu s Romanem Krestou (v modrém)
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.