ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

VC Bahrajnu se nakonec pojede koncem října

Velikost textu:

Barcelona - Velká cena Bahrajnu formule 1 se letos nakonec pojede, a to 30. října. Tento termín původně patřil indické Grand Prix, mezinárodní federace FIA ale premiéru F1 v druhé nejlidnatější zemi světa přeložila na konec sezony. Rozhodlo se o tom na dnešním jednání Světové rady motoristického sportu v Barceloně. Termín Velké ceny Indie zatím nebyl zveřejněn, pravděpodobnými daty jsou ale 4. a 11. prosinec.

Fernando Alonso při VC Bahrajnu
Fernando Alonso při VC Bahrajnu
Otevřít galerii
 • Fernando Alonso při VC Bahrajnu zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Okruh Sakhir autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V Bahrajnu měl původně letošní šampionát v královské automobilové třídě začít už 13. března, ale kvůli politickým nepokojům v ulicích se Grand Prix uskutečnit nemohla. Protesty proti vládě a královské rodině si v minulých měsících vyžádaly na tři desítky mrtvých.

Pořadatelé měli do dnešního dne už jednou prodlouženou lhůtu na oznámení, zda budou schopni závod uspořádat. V zemi přitom teprve ve středu skončil výjimečný stav, který byl vyhlášen 15. března, ale podle očitých svědků nepokoje v ulicích nadále pokračují. Proti pořádání závodu se nedávno vyjádřila i organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch.

"Jménem Bahrajnu děkuji (promotérovi F1) Berniemu Ecclestoneovi, (prezidentovi FIA) Jeanu Todtovi i FIA a zbytku motoristické obce za podporu a pochopení, které nám letos projevili," uvedl v prohlášení šéf závodního okruhu v Bahrajnu Zajíd Rašíd Alzajání.

Velká cena Bahrajnu
Velká cena Bahrajnu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.