ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Motocyklista nepřežil kolizi při tradičním závodu v Hořicích

Velikost textu:
aktualizováno 15. 5. 2011 19:25

Hořice (Jičínsko) - Po kolizi dvou motocyklů během závodu 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích zemřel dnes odpoledne jeden ze závodníků. Další motocyklista se vážně zranil. Uvedla to mluvčí jičínské policie Hana Klečalová. Srážka se odehrála ve volné jízdě do 600 kubických centimetrů. Stala se v prostoru U křížku v pravotočivé zatáčce. "Třicetiletý závodník vyjel mimo trať do lesa, narazil do stromu a na místě zemřel," uvedla mluvčí. Druhý devětatřicetiletý muž byl vrtulníkem převezen do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Závody doprovází nepřízeň osudu už od soboty. Při tréninku musel jeden z jezdců ukončit kvůli nevolnosti jízdu, v depu pak zkolaboval a zemřel.

Havarovaný motocykl
Havarovaný motocykl

Závod 300 Zatáček Gustava Havla je volný mezinárodní závod silničních motocyklů, Mistrovství České republiky supermono, republikový Přebor Klasik a Pohár SZM na přírodních okruzích. Hořický přírodní okruh vede přes město a zčásti i lesem.

Na trati se pořádají také závody motocyklových a automobilových veteránů. V roce 2009 na okruhu zahynul jednašedesátiletý rakouský závodník, o rok dříve při havárii motocyklu se sajdkárou zemřeli sedmapadesátiletý muž a jeho sedmadvacetiletá dcera. Podle pořadatelů tento jezdec dostal při jízdě infarkt.

V roce 2007 se při závěrečné ukázkové jízdě historických závodních vozů jednomu autu utrhlo kolo a zasáhlo diváka do hlavy, dvaašedesátiletý muž zraněním v nemocnici podlehl. V roce 1995 při hořických závodech silničních motocyklů zase po srážce dvou jezdců zasáhl letící motocykl osmnáctiletého diváka a smrtelně jej zranil.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.