ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Loeb počtvrté vyhrál Italskou rallye

Velikost textu:

Olbia (Itálie) - Sedminásobný šampion Francouz Sébastien Loeb vyhrál Italskou rallye a zvýšil svůj náskok v čele seriálu mistrovství světa. Tovární pilot Citroënu porazil dotírajícího Fina Mikku Hirvonena o 11 sekund, třetí skončil Nor Petter Solberg. Martin Prokop s navigátorem Janem Tománkem vypadli se svým fordem po sobotní druhé etapě z elitní desítky po problémech s posilovačem řízení a penalizaci 40 sekund a ze 14. místa už si dnes nepolepšili. Na Loeba v konečném pořadí ztratili patnáct a půl minuty.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb
Otevřít galerii
 • Sébastien Loeb autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2423/242202.jpg?1344965921
 • Mikko Hirvonen zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/956/95566.jpg?1246125540

Sedmatřicetiletý Loeb kraloval na Sardinii počtvrté a celkově si připsal už 64. triumf v kariéře. Vedení v Italské rallye se ujal v pátek po čtvrté erzetě a už ho nepustil. Hirvonen se po pátečním defektu snažil dnes ještě soutěž zdramatizovat, z téměř půlminutové ztráty ukrajoval, ale na více než jedenáct sekund se francouzské legendě nepřiblížil.

"Mikko se na konci hodně na nás tlačil. Museli jsme riskovat a na některých místech trochu ztratili, protože jsme museli čistit trať. Ale byl to krásný a tvrdý souboj," ocenil Loeb, který po pátém ze třinácti podniků má na Hirvonena náskok sedmi bodů.

Smůlu měl dnes vítěz předchozích dvou rallye v Portugalsku a Jordánsku Francouz Sébastien Ogier. V předposlední erzetě poškodil zavěšení levého zadního kola a na bronzovou pozici musel pustit Solberga.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.