ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Kubica jedenáct týdnů po nehodě opustil nemocnici

Velikost textu:

Pietra Ligure - Polský pilot formule 1 Robert Kubica po jedenácti týdnech od těžké havárie v rallye opustil nemocnici, kde musel podstoupit čtyři operace. Podle lékařů mu už nehrozí nebezpečí infekce, a tak mohl být propuštěn do domácího léčení. Nyní začne s postupnou rehabilitací především vážně zraněné ruky.

Robert Kubica
Robert Kubica
Otevřít galerii
 • Robert Kubica zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2302/230118.jpg?1296992849
 • Kubicovo havarované auto autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2302/230165.jpg?1297011097

"Jeho stav je dobrý a může začít s novou fází rehabilitace mimo nemocnici," stojí v prohlášení kliniky v italském městě Pietra Ligure, kde byl Kubica od únorové havárie hospitalizován. "Naši lékaři budou nadále monitorovat jeho stav, bude k nám dojíždět na pravidelné prohlídky."

První kroky šestadvacetiletého Kubici povedou do jeho domova v Monaku. "Tam si trochu odpočinu. Pak se přesunu zpátky do Itálie, kde v zařízení doktora Ceccarelliho začnu s rehabilitačním programem a lehkým tréninkem," uvedl Kubica před dnešním odchodem z nemocnice. "Věřím, že mi tato rehabilitace pomůže k rychlému uzdravení," dodal.

Kubica se zranil 6. února v lokální italské rallye a v prvních hodinách po nehodě mu dokonce hrozila amputace ruky. Tu mu lékaři zachránili při sedmihodinové operaci. Následně musel být operován ještě třikrát. V kokpitu vozu týmu F1 Lotus Renault ho nahradil Němec Nick Heidfeld.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.