ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Poláci v sedmém nebi: Malysz vymění lyže za Dakar

Velikost textu:

Varšava - Zatímco ještě nedávno Poláci drželi palce Adamu Malyszovi při jeho výkonech na skokanském můstku, příští rok mu budou moci fandit na Rallye Dakar. O tom, že Malysz, který je pro mnoho svých krajanů národním hrdinou, vyměnil lyže za volant, informuje Gazeta Wyborcza. Auta jsou odedávna velkou Malyszovou vášní. V mládí se chtěl vyučit automechanikem, nicméně v jeho rodném městě Visla takové učiliště nebylo, a tak se z něho stal pokrývač. Doma má terénní auto, kterým jezdí po horách, když si chce odpočinout od stresu.

Adam Malysz oznámil konec kariéry
Adam Malysz oznámil konec kariéry
Otevřít galerii
 • Adam Malysz oznámil konec kariéry autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rallye Dakar autor: Natacha Pisarenko, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Mají ho rádi miliony Poláků. Všichni mysleli, že ho znají. Ale teprve nyní ho všichni opravdu poznají," takovým heslem lákají pořadatelé na dnešní tiskovou konferenci RMF Caroline Teamu, na níž chtějí představit svého nového závodníka Adama Malysze.


Čtyřiatřicetiletý Malysz se během kariéry stal jedním z nejlepších skokanů na lyžích na světě. Na kontě má čtyři tituly mistra světa, čtyřikrát vyhrál Světový pohár, podařilo se mu získat také tři stříbrné medaile a jeden bronz na olympijských hrách. V Polsku se legendou stal jeho knírek pod nosem a příslovečná skromnost.

V posledních letech byl Malysz suverénně nejoblíbenějším polským sportovcem. Se skokanskou kariérou se rozloučil letos v březnu. Slavný pouštní motoristický závod Rallye Dakar startuje tradičně na Nový rok a také v příštím roce se pojede na jihoamerickém kontinentu.

Reklama RMF Caroline Teamu
Reklama RMF Caroline Teamu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.