ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Prokop skončil v Mexické rallye sedmý

Velikost textu:

León - Automobilový jezdec Martin Prokop obsadil na Mexické rallye nakonec celkově sedmé místo. K posunu o jednu pozici mu ve druhém závodě mistrovství světa pomohlo dodatečné vyloučení Katařana Násira Attíji. Český pilot vozu Ford Fiesta S2000 tak ovládl kategorii SWRC, ve které byl původně druhý. Attíja, vítěz letošního ročníku dakarské rallye, byl ze soutěže vyloučen technickými komisaři, neboť jeho ford nesplnil podmínky homologace. Problém byl v systému ventilace palivové nádrže.

Rallye
 • Rallye autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1654/165342.jpg?1273938198
 • Ford Fiesta RS autor: Micke Fransson, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Upřímně řečeno - tohle mě vážně netěší. Také jsem párkrát zažil situaci, kdy po bojích na trati, kde se perete o vteřinky, dostanete trest za naprosto marginální rozpor s technickými předpisy. Mnohdy za něco, co vás v ničem nezvýhodnilo," uvedl Prokop v tiskové zprávě. Na trati Prokop s Attíjou prohrál o 13 sekund.

Pilot Czech Ford National Teamu si díky vyloučení soupeře vylepšil své historické maximum v pořadí MS a za sedmé místo si připsal šest bodů do hodnocení jednotlivců. Nově se také dostal do čela šampionátu kategorie SWRC, ve kterém se na druhé místo posunul tovární jezdec Škody Juho Hänninen.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.