ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Loebovi k vítězství v Mexické rallye pomohla nehoda

Velikost textu:

León (Mexiko) - Francouz Sébastien Loeb v citroënu vyhrál popáté za sebou Mexickou rallye. K 63. triumfu v kariéře pomohla sedminásobnému mistrovi světa nehoda týmového kolegy a krajana Sébastiena Ogiera, který z vedoucí pozice odstoupil v úvodu závěrečné etapy kvůli utrženému kolu. Díku tomu se posunul ve výsledkové listině na konečné osmé místo český pilot Martin Prokop s fordem.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb
Otevřít galerii
 • Sébastien Loeb zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Mikko Hirvonen autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Tovární citroëny druhému dílu MS dominovaly, nakonec ale měli na stupních vítězů převahu finští piloti Fordu. Mikko Hirvonen druhým místem uhájil pozici v čele šampionátu, do něhož se dostal po vítězství v zahajovací soutěži ve Švédsku. V Mexiku navíc získal tři bonusové body za nejrychlejší čas v tzv. power stage, což je vybraný měřený úsek v poslední etapě.

Za Loebem zaostal Hirvonen o minutu a 38 sekund, a to ještě francouzskému šampionovi přitížila padesátisekundová penalizace ze soboty, kdy vinou technických problémů nepřijel včas na start jednoho testu. Kvůli tomu Loeb přišel o těžce vybojované průběžné vedení a musel útočit z druhé pozice. Třetí Jari-Matti Latvala ztratil na vítěze téměř dvě a půl minuty.

Ogier do závěrečné etapy vyjížděl s desetisekundovým náskokem před Loebem, ale hned v úvodní ze tří finálových rychlostních zkoušek skončil mimo trať a přišel o levé přední kolo. "Škoda pro tým, ale také musím trochu myslet na individuální titul," konstatoval Loeb. "Byl to s ním tvrdý boj, máme za sebou velmi těžký víkend," dodal.

Prokop získal čtyři body do hodnocení MS, navíc obsadil druhé místo v redukovaném pořadí kategorie SWRC. O 13,5 sekundy rychlejší byl letošní vítěz Rallye Dakar Katařan Násir Attíja. MS bude pokračovat o posledním březnovém víkendu v Portugalsku.

Ford Martina Prokopa
Ford Martina Prokopa
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.