ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Mexické rallye dál vládnou Ogier s Loebem v citroënech

Velikost textu:

León - I po druhé etapě kralují Mexické rallye francouzští jezdci v citroënech. Svůj náskok v čele druhého dílu mistrovství světa mírně zvýšil Sébastien Ogier, který vede před závěrečnými třemi rychlostními zkouškami o 10,5 sekundy před obhájcem prvenství Sébastienem Loebem. Sedminásobný mistr světa v sobotu ztratil čas i kvůli potížím s převodovkou a následné penalizaci. Třetí místo za Loebem, jenž může v Mexiku vyhrát popáté za sebou, si drží Fin Mikko Hirvonen. Vítěz únorové Švédské rallye ztrácí už půldruhé minuty.

Sébastien Ogier
Sébastien Ogier
Otevřít galerii
 • Sébastien Ogier autor: Wayne Drought, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1635/163468.jpg?1273325133
 • Sébastien Loeb autor: Wayne Drought, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1635/163469.jpg?1273325200

O jednu příčku si polepšil český jezdec Martin Prokop s fordem, který figuruje na devátém místě. V redukovaném pořadí kategorie SWRC se posunul na druhou pozici a ztrácí 38,6 sekundy na letošního vítěze Rallye Dakar Katařana Násira Attíju. Za Prokopem je o půl minuty zpět další účastník šampionátu SWRC Fin Juho Hänninen s vozem Škoda Fabia. Ogier měl po pátku k dobru 2,3 sekundy, ale hned v úvodu druhé etapy ho Loeb předstihl a držel se v čele až do páté sobotní rychlostní zkoušky. Před ní ho postihly problémy s řazením.

"Zůstala mi tam trojka, nešlo zařadit. Museli jsme to opravit a stálo nás to pět minut času," uvedl Loeb, jenž dostal za pozdní příjezd ke startu měřeného úseku penalizaci 50 sekund, což ho připravilo o první místo. V závěru dne sice vyhrál dvě zkoušky, ale s minimálním náskokem před Ogierem. "Budu na to muset šlápnout, protože zítra nebude mít (Ogier) na trati moc co čistit. Cesty už jsou projeté. Nebude to lehké," konstatoval světový šampion.

Ani Ogier se nevyhnul problémům, když jeho vůz ztrácel výkon. "Nebyl to lehký den, každý měl potíže. Jsme první, což je fajn, ale Seb je hodně blízko. Bude to těžké," řekl bývalý juniorský mistr světa, jenž bojuje o třetí vítězství mezi elitou v kariéře. Čtyři z devíti sobotních erzet vyhrál Nor Petter Solberg s fordem a vyšplhal se z páteční třinácté pozice až na sedmou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.