ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Ecclestone chce při závodech F1 kropit trať

Velikost textu:

Londýn – Závody formule 1 by mohly být živější. Promotér F1 Bernie Ecclestone chce nechat během závodů mistrovství světa kropit trať. Podle něj by jízda na mokru byla zárukou dramatické podívané. "Na suchu je předjíždění skoro nemožné," prohlásil osmdesátiletý Ecclestone. "Ale když je mokro, tak je to úplně o něčem jiném. Nejzajímavější závody jsme vždycky měli za deště, takže by možná stálo za to, abychom si ho sami vyrobili," dodal.

Velká cena F1 na novém okruhu v Koreji
Velká cena F1 na novém okruhu v Koreji
Otevřít galerii
 • Velká cena F1 na novém okruhu v Koreji autor: Mark Baker, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Šéf formule 1 Bernie Ecclestone zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/531/53019.jpg?1227086000

"Už teď máme tratě s kropícími systémy a nebyl by problém je udělat i na dalších okruzích. Takže proč třeba nepokropit trať uprostřed závodu? Na dvacet minut nebo na posledních deset kol? Všechny bychom dvě minuty předem varovali a drama by bylo zaručeno," přidal Ecclestone.

Ženy už brzy sednou za volant

Podle promotéra F1 se také blíží čas, kdy budou formuli šéfovat ženy. "Dávám tomu tři až pět let," řekl Ecclestone. "Světem točí sex a peníze. Proto jsem přesvědčen, že velmi brzy budou o ekonomice a politice rozhodovat ženy," prohlásil. "Ženy vždycky měly velký vliv, ale dlouho byly jen v pozadí. Ne nadarmo se říká, abys za vším hledal ženu," uvedl.

"Navíc si myslím, že ženy se nenechají lehce ovládat vlastním egem a nepotřebují hrát golf, aby dělaly obchody. Proto, aby dosáhly stejného uznání jako muži, musí velmi tvrdě pracovat. Jejich ego jim pak nestojí v cestě a rozhodují se bez emocí, což je lepší," prohlásil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.