ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Velká cena Bahrajnu se nepojede

Velikost textu:
aktualizováno 21. 2. 2011 18:40

Manáma - Organizátoři zrušili kvůli nepokojům v zemi Velkou cenu Bahrajnu, kterou mělo 13. března začít mistrovství světa formule jedna. Je to poprvé v historii, kdy se z politických důvodů nepojede závod nejprestižnější motoristické série. Sezonu tak odstartuje 27. března Grand Prix Austrálie. Podle neoficiálních informací by se měla Velká cena Bahrajnu jet v listopadu.

Velká cena Bahrajnu
Velká cena Bahrajnu
Otevřít galerii
 • Velká cena Bahrajnu zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Okruh Sakhir autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Bahrajnský korunní princ Salmán bin Hamad bin Ísá Chalífa v tiskovém prohlášení uvedl, že se "země musí soustředit na naléhavé záležitosti národního zájmu a nechat pořádání závodu formule jedna na pozdější dobu".

Na zrušení Grand Prix ukazoval už fakt, že týmy odvolaly testování v Bahrajnu plánované na 3. až 6. března. Testy se místo toho uskuteční o několik dní později v Barceloně.

"Je smutné, že Bahrajn musel Velkou cenu odříct. Přejeme celému národu vše nejlepší v procesu uzdravování země a už se těšíme na to, že se do Bahrajnu brzy vrátíme," řekl šéf F1 Bernie Ecclestone ke Grand Prix, jež je součástí seriálu od roku 2004.

Protivládní demonstrace v Bahrajnu trvají týden a zatím si vyžádaly šest obětí na životech. Kvůli politickému neklidu už byly zrušeny víkendové závody asijské série GP2, jichž se měl zúčastnit také český jezdec Josef Král.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.