ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Sedminásobný vítěz dakarské rallye Čagin končí

Velikost textu:

Moskva - Slavný ruský řidič Vladimir Čagin, který svůj kamion Kamaz sedmkrát dovedl k vítězství na Rallye Dakar, ukončil profesionální kariéru. Účast na letošním ročníku dakarského závodu tak byla jeho poslední. "Dakarem 2011 jsem skončil svou kariéru," řekl dlouholetý soupeř českých závodníků. Vedle sedmi triumfů na Dakaru je Čagin pětinásobným vítězem Master-rallye, osminásobným vítězem Dubajské rallye a vítězem Rallye Paříž-Peking. Dakar vyhrál v letech 2000, 2002-04, 2006 a 2010-11.

Kamaz Vladimira Čagina
Kamaz Vladimira Čagina
Otevřít galerii
 • Kamaz Vladimira Čagina autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rallye Dakar 2011 autor: ČT24, zdroj: ČTK/Loprais Tatra Team/ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jednačtyřicetiletá legenda ruského sportu, známá pod přezdívkou "car", začínala na Dakaru jako spolujezdec v roce 1990, za volant se Čagin premiérově posadil v roce 1996. Je rekordmanem nejen v počtu titulů, ale i vítězných dakarských etap - se svým kamazem jich má na kontě úctyhodných třiašedesát.

V Rusku je Čagin považován za sportovní ikonu. Novináři ho přirovnávají k bohatýrům z dávných ruských bájí a k prvnímu kosmonautovi Juriji Gagarinovi. "Duše se tetelí radostí, že v Rusku žije takový chlapík," napsal komentátor deníku Sovětskij sport po letošním Čaginově vítězství v Rallye Dakar.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.