ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Švédskou rallye vyhrál Hirvonen, Prokop skončil dvanáctý

Velikost textu:

Karlstad (Švédsko) - I letos ovládl Švédskou rallye finský jezdec Mikko Hirvonen a zopakoval tak své loňské vítězství v úvodním závodě mistrovství světa v automobilových soutěžích. Druhé místo v náročném sněhovém závodu obsadil Mads Östberg z Norska, třetí byl Jari Matti Latvala. Všichni medailisté řídili vůz Ford Fiesta RS WRC.

Martin Prokop se zpolujezdcem Janem Tománkem ve Fordu Fiesta S2000 na Švédské rallye
Martin Prokop se zpolujezdcem Janem Tománkem ve Fordu Fiesta S2000 na Švédské rallye
Otevřít galerii
 • Martin Prokop se zpolujezdcem Janem Tománkem ve Fordu Fiesta S2000 na Švédské rallye autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jarri-Matti Latvala s týmovým kolegou Mikkem Hirvonenem autor: Wayne Drought, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Severská soutěž se vydařila i dvojici českých jezdců. Martin Prokop obsadil s Fordem Fiesta S2000 dvanácté místo a byl druhý mezi piloty nestartujícími se speciály WRC. Martin Semerád skončil šestnáctý a poprvé v kariéře vyhrál hodnocení kategorie P-WRC vypsané pro produkční vozy.

Až čtvrtý byl nejrychlejší z citroënů pilotovaný Sébastienem Ogierem z Francie. Ten ovládl i takzvanou power stage - rychlostní zkoušku, na které nejrychlejší trojice získala speciální body do hodnocení kategorie jezdců.

Pátý byl nakonec Nor Petter Solberg, jenž ale závěr rallye strávil na sedačce spolujezdce. Policie mu totiž v pátek zabavila za překročení povolené rychlosti řidičský průkaz a on mohl dále řídit jen 48 hodin. Za volant tak musel spolujezdec Petterson, který na úseku dlouhém 4,16 km zaostal za Ogierem o 51 sekund. Posádka se ale kvůli tomu propadla jen ze čtvrtého na páté místo, na šestého Sébastiena Loeba měla dostatečný náskok.

Seriál mistrovství světa pokračuje druhým závodem na začátku března v Mexiku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.