ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Švédskou rallye zatím nečekaně vede Nor Östberg

Velikost textu:

Karlstad - Nor Mads Östberg využil na Švédské rallye výhodnou startovní pozici a po první etapě je v čele průběžného pořadí úvodního dílu mistrovství světa v automobilových soutěžích. Östberg startující s vozem Ford Fiesta RS WRC má po sedmi rychlostních zkouškách náskok 14 sekund na Mikka Hirvonena z Finska. Třetí je o dalších více než 40 sekund zpět Petter Solberg z Norska.

Rallye
 • Rallye autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1654/165342.jpg?1273938198
 • Ford Fiesta RS autor: Micke Fransson, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Nerozumím tomu, proč jsem tak rychlý. Snažím se ale zároveň jet opatrně. Nikdy v minulosti se mi nepodařilo držet se v čele světové rallye. Ale netaktizuju, jedu nejrychleji, jak mohu," řekl Östberg, který zejména v první polovině etapy využil své startovní pozice, kdy jel na "vyčištěné" trati. Dosud nejlepším výsledkem třiadvacetiletého Nora je šesté místo z předloňské Portugalské rallye.

Složitou roli měl na zasněžených tratích úřadující šampion Sébastien Loeb z Francie, jenž jel jako první a v dopolední sekci rychlostních zkoušek čistil trať ostatním. Odpoledne již zrychlil, výrazně se přiblížil čelu, ale v poslední dnešní erzetě měl defekt a opět nabral ztrátu. "Přitom předtím už to bylo lepší, pneumatiky měly lepší přilnavost a šlo to dobře," litoval Loeb, který je v průběžném pořadí devátý.

Vstup do rallye se vcelku vydařil i české dvojici Martinu Prokopovi a Martinu Semerádovi. Prokop se dlouho držel na desátém místě, ale v šesté erzetě ztratil přes dvě minuty a je šestnáctý. Semerád je dvacátý, v hodnocení produkčních vozů mu patří třetí místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.