ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Lopraise trápí zanícený loket, v pondělí měl navíc defekt

Velikost textu:

Copiapó (Chile) - Nejen s favorizovanými posádkami továrního týmu Kamaz bojuje na Rallye Dakar pilot kamionu Tatra Aleš Loprais. Průběžně třetí muž kategorie má zdravotní problémy se zánětem v pravém lokti, v pondělní osmé etapě ho navíc přibrzdil defekt. I kvůli tomu dojel poprvé na slavné soutěži do cíle mimo medailové pozice a v průběžném pořadí klesl z druhého na třetí místo.

Tatra Aleše Lopraise
Tatra Aleše Lopraise
Otevřít galerii
 • Tatra Aleše Lopraise autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rallye Dakar zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2228/222712.jpg?1324719665

"V pondělí to byla typická pouštní dakarská etapa. Bohužel jsme hned v úvodu chytili defekt a s ním i poměrně velkou ztrátu. Při výměně kola nás předjelo pět kamionů a několik aut i motorek," uvedl Loprais na svých oficiálních internetových stránkách.

Po opravě sice dokázal většinu soupeřů předjet zpět, na ruské duo Vladimir Čagin - Firdaus Kabirov však nestačil. Etapu vedoucí z Antofagasty do Copiapó vyhrál šestinásobný vítěz rallye Čagin, který se tak dostal do čela průběžného pořadí. Loprais na něj ztratil přes 41 minut a v celkovém hodnocení za hlavním favoritem zaostává o téměř půl hodiny.

Vedle již tradičních problémů se zády musí Loprais řešit i problémy se zánětem v pravém lokti. "Neskutečně to bolí, když řadím rychlostní stupně. Řadím tady určitě minimálně tisíckrát denně, ale má to alespoň jednu výhodu: řadím o to rychleji, abych to měl za sebou," poznamenal Loprais.

Zatímco v pondělí absolvovaly posádky na Dakaru přes 500 km měřeného testu, dnes je čeká jen 235 km. "Možná však nejobtížnější v celém závodu. Nekonečné moře dun a zrádných písečných pastí může zamíchat pořadím všemi směry," napsal tým z Frenštátu pod Radhoštěm na svých stránkách.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.