ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Loprais vyhrál na Dakaru šestou etapu, Macháček dojel třetí

Velikost textu:
aktualizováno 7. 1. 2011 21:27

Arica (Chile) - Aleš Loprais s kamionem Tatra vyhrál na Rallye Dakar šestou etapu, která vedla na chilském území z Iquique do Ariky a závodníkům se měřil čas na úseku dlouhém 456 kilometrů. Rusa Firdause Kabirova porazil o téměř čtyři minuty, celkově zůstal třetí. Od druhého Vladimira Čagina ho však dělí už jen dvě minuty. Josef Macháček s čtyřkolkou Yamaha obsadil v etapě třetí místo. V soutěži už nepokračuje jeho týmový kolega Martin Plechatý, který kvůli ulomenému kolu odstoupil z průběžné čtvrté pozice.

Tatra Aleše Lopraise
Tatra Aleše Lopraise
Otevřít galerii
 • Tatra Aleše Lopraise autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Josef Macháček autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1310/130937.jpg?1261071396

Den poté, co Macháček dostal od pořadatelů čtyřhodinovou penalizaci za neprojetí jednoho z kontrolních bodů a přišel o třetí místo ve čtvrteční etapě, dojel ve třetím čase do cíle znovu. Na vítězného Argentince Alejandra Patronelliho ztratil 48 minut a po odstoupení Plechatého je průběžně šestý.

V závodu už nepokračuje ani brazilsko-česká posádka kamionu Tatra ve složení André Azevedo, Maykel Justo, Jaromír Martinec, které po pěti etapách patřilo šesté místo. Stejně jako Plechatému se i jí stala osudnou písečná duna.

Po nehodě měl vůz ohnutou polonápravu a poškozené řízení, takže byl prakticky nepojízdný. "Posádka je zdravotně v pořádku, ale bohužel je nucena z letošního ročníku odstoupit," uvedl tým v prohlášení.

Minimálním rozdílem vyhrál etapu v kategorii automobilů průběžně vedoucí Španěl Carlos Sainz: Katařan Násir Attíja na něj ztratil pouhých devět sekund. V soutěži motocyklistů se odstup druhého Cyrila Desprése od vedoucího Marka Comy zmenšil na necelých devět minut, David Pabiška je dvaatřicátý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.