ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Kolomý a Lamač skončili po nehodě v nemocnici

Velikost textu:

Salta (Argentina) - Martin Kolomý a Jaroslav Lamač jsou po nehodě ve třetí etapě Rallye Dakar, která vedla ze San Miguel de Tucuman do San Salvador de Jujuy, v nemocnici s poraněnými obratli. V horším stavu je v Saltě na severozápadě Argentiny navigátor Lamač, který má dva obratle rozdrcené, pilot Kolomý má jeden prasklý. Třetí člen posádky kamionu Tatra David Kilián je zdravotně fit.

Martin Kolomý
Martin Kolomý
Otevřít galerii
 • Martin Kolomý autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rallye Dakar 2011 autor: ČT24, zdroj: ČTK/Loprais Tatra Team/ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2219/221822.jpg?1294140998

"V případě Martina momentálně řešíme jeho převoz do České republiky, u Jardy je to horší. Řešíme operaci, ale tady v nemocnici není k dispozici operatér, který by to zvládl. Proto se snažíme zajistit jeho převoz do Buenos Aires (zhruba 1 300 kilometrů)," řekl šéf týmu Marek Spáčil. Ten ve slavné soutěži skončil již o den dříve, i jeho tatra měla nehodu.

Kamion byl po havárii v pořádku. "Bylo tam několik hrbů, které přeskákali. Dopad ale asi nebyl takový, jaký měl být," popsal Spáčil příčiny problémů druhé tatry Czech Dakar týmu. Kamion poškozený nebyl, Kilián jej bez problémů dovezl do cíle. Kolomý a Lamač ale museli být přepraveni vrtulníkem do nejbližší nemocnice.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.