ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Freestyloví motokrosaři opět očarovali Prahu

Velikost textu:
aktualizováno 28. 11. 2010 11:34

Praha - Tradice zůstala neporušena. Přední světoví freestyloví motokrosaři si i letos podmanili Prahu a stejně jako v minulých letech téměř vyprodali 02 arenu. Nadšení fanoušci odvážných kousků létajících "bláznů" na motocyklech viděli desítky triků, některé poprvé na území České republiky. A vše měli v režii zřejmě dva nejlepší světoví freestylisté Nate Adams a Danny Torres. Americko-španělský souboj byl také hlavním lákadlem FMX Gladiators games. Spokojenější byli nakonec příznivci španělského toreadora.

Vítězný Dany Torres ze Španělska na freestylové motokrosové exhibici Gladiator Games
Vítězný Dany Torres ze Španělska na freestylové motokrosové exhibici Gladiator Games
Otevřít galerii
 • Vítězný Dany Torres ze Španělska na freestylové motokrosové exhibici Gladiator Games autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Freestyle motokros autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2134/213307.jpg?1290937202

Torres sice nejprve prohrál s "Ničitelem" Adamsem soutěž o nejlepší trik, ale poté jej porazil ve finálové bitvě, ve které oba mohli předvést to nejlepší, co umí. Americký vítěz posledních dvou ročníků prestižního seriálu Red Bull X-Fighters sice jako první předvedl v Praze trik "360 nack nack", ale Torres nezůstal pozadu.

Patnáct freestylových motokrosařů, mezi kterými nakonec chyběl Ondřej Záruba, který si při tréninku přivodil otřes mozku, předvedlo desítky backflipů.

přehrát video
V Praze létali motokrosaři

Záznam FMX Gladiator Games sledujte zde.

Své "umění" divákům ukázal i teprve jedenáctiletý Matěj Česák. Fanoušci však museli oželet účast řady předních domácích závodníků v čele s Petrem Pilátem nebo Martinem Koreněm, kteří jsou momentálně zraněni. Libor Podmol zas ve stejném termínu závodil ve Vídni.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.