ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Vettel po triumfu vzlykal do vysílačky

Velikost textu:

Abú Zabí - Německého jezdce Sebastiana Vettela zcela přemohly emoce poté, co se stal v závěrečném závodu sezony v Abú Zabí nejmladším mistrem světa formule 1 v historii. Už za cílem třiadvacetiletý pilot vzlykal a v emocích sotva dokázal odpovídat na gratulace od svého týmu do vysílačky. Jen těžko pak hledal slova i před novináři na tiskové konferenci. "Být na stejném seznamu, jako je (Ayrton) Senna a (Michael) Schumacher... Ti piloti jsou...," nedokázal dokončit myšlenku a objevily se mu v očích slzy. "Nevím, co bych řekl," vysoukal ze sebe a rty se mu třásly. "Omluvte mě, ale bylo to velké vypětí. Celý víkend jsme byli hodně nervózní všichni, ale dopadlo to skvěle, prožívám výjimečné chvíle."

Vettel si užíval vítězství plnými doušky
Vettel si užíval vítězství plnými doušky
Otevřít galerii
 • Vettel si užíval vítězství plnými doušky zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vettel je novým mistrem světa F1 zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Poprvé v historii formule 1 měla před poslední Velkou cenou šanci na titul ještě čtveřice pilotů a Vettel byl až třetí v pořadí. "Věřil jsem pořád, věřil jsem týmu, autu, dnes je prostě mimořádný den," uvedl Vettel. Jeho kolega z týmu Australan Mark Webber měl daleko větší naději, ale závod pokazil stejně jako dosud vedoucí muž šampionátu Španěl Fernando Alonso z Ferrari. 

"Viděli jsme neuvěřitelný boj, neuvěřitelný šampionát, ani nevím, jak často se měnil vedoucí muž v čele mistrovství světa," řekl už klidnější nový mistr světa. "Na začátku jsem si myslel, že vozy Ferrari pro nás nebudou hlavními soupeři, ale dokázaly se dostat zpět a bojovaly tvrdě," líčil Němec.


Sezona přitom nemusela být tak dramatická, ale Red Bull se o větší náskok připravil i vinou vlastních chyb a špatných rozhodnutí. Nejviditelnější byla nehoda obou pilotů na prvních dvou místech při Velké ceně Turecka.

"Všichni bychom mohli napsat knihu o tom, jak jsme mohli v jednotlivých závodech skončit lépe, co jsme mohli udělat lépe...," komentoval to Vettel.

V závěru závodu vůbec netušil, jak jsou na tom Alonso a Webber, neboť se mu porouchala vysílačka. Až v cíli se dozvěděl, že mu k titulu hodně pomohl Rus Vitalij Petrov s vozem Renault, který svou agresivní jízdou před sebe nepustil Alonsa a neumožnil mu zahájit stíhací jízdu za čtvrtým místem, které by mu zajistilo titul i při Vettelově vítězství. Budoucnost ruského pilota je přitom ve formuli 1 nejistá. "Možná bych měl být jeho sponzorem," žertoval Vettel. "Doufám, že se s ním potkám ve formuli i za rok," řekl už vážně.

Vettel projíždí cílovou rovinou
Vettel projíždí cílovou rovinou
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.