ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Loeb triumfoval v Katalánské rallye

Velikost textu:

Salou (Španělsko) - Již jistý mistr světa Sébastien Loeb na citroënu vyhrál Katalánskou rallye a v předposlední dvanácté soutěži sezony si připsal sedmé letošní vítězství. Francouzský pilot vedl ve Španělsku od úvodní rychlostní zkoušky a vyhrál s pohodlným náskokem 35,3 sekundy před Norem Petterem Solbergem na voze stejné značky. Šestatřicetiletý Loeb si zajistil rekordní sedmý titul v řadě už před třemi týdny při domácí Francouzské rallye v Alsasku. Svou suverenitu potvrdil i na asfaltu v Katalánsku, kde vyhrál šestý rok po sobě.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb
Otevřít galerii
 • Sébastien Loeb autor: Wayne Drought, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Sebastien Loeb zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1551/155016.jpg?1270306756

S Loebem držel v první polovině rallye krok jen krajan Sébastien Ogier, jenž měl však v sobotu nehodu a ztratil hodně času. Nakonec člen juniorského týmu Citroën obsadil desáté místo a těsně si udržel druhou pozici před Finem Jarim-Mattim Latvalou. Ten dojel ve Španělsku jako nejlepší člen týmu Ford čtvrtý. O triple Citroënu se totiž postaral domácí Dani Sordo, jenž byl třetí šest sekund za Solbergem. Závěrečným dílem mistrovství světa bude listopadová Britská rallye.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.