ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Zlatou přilbu vyhrál Pedersen, Aleš Dryml byl sedmý

Velikost textu:
aktualizováno 3. 10. 2010 20:25

Pardubice - Zlatou přilbu, 62. ročník mezinárodního závodu na ploché dráze, vyhrál v Pardubicích po suverénním výkonu Dán Nicki Pedersen. Na stupních vítězů se za ním seřadili Švédové Fredrik Lindgren a Andreas Jonsson. Nejlepším z Čechů byl Aleš Dryml, který vyhrál malé finále a skončil tak sedmý. Svoje umění ve čtvrtfinále ukazoval zkušený Američan Greg Hancock, neboť vyhrál dvě jízdy a do třetí už nenastoupil, v semifinále se mu však už tak nevedlo, ale do finále snadno prošel a skončil nakonec pátý. Stejně se však ve čtvrtfinále dařilo i Pedersenovi, který ale vyhrál i první dvě semifinálové jízdy a ve třetí raději šetřil síly na boj o Zlatou přilbu.

Nicki Pedersen
Nicki Pedersen
Otevřít galerii
 • Nicki Pedersen autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Závody na ploché dráze autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/345/34423.jpg?1217749832

Na startu se nakonec objevilo celkem dvanáct českých jezdců, do čtvrtfinále se jich ale z vylučovacích jízd dostalo jen pět. Nejlépe si vedl domácí závodník Aleš Dryml, který s osmi body postoupil do semifinále jako jediný z Čechů. Tam ale obsadil ve druhé skupině čtvrté místo s pěti body a finále mu uniklo.

Aleš Dryml:

"Pro mě osobně je to zklamání, protože jsem se celý závod snažil do toho velkého finále dostat. Teď jsme udělali takovou extrémnější změnu na motocyklu, a jak bylo vidět, tak šlo docela dobře jet. Je to škoda."

přehrát video
Zlatá přilba

Nezopakoval tak své třetí místo z roku 2005. "Měl jsem dnes celý závod pocit, že jsem byl pořád někde špatně nebo pozdě. Nějak mi to prostě nejelo," prohlásil po závodu Dryml. Změnil proto nastavení motocyklu, což se mu vyplatilo a v malém finále kraloval. "Tam už jsem měl konečně pocit, že to jelo. Škoda," litoval promarněné šance na velké finále.

Nedařilo se dalšímu Dánovi Hansi Andersenovi, který spolu s Australanem Chrisem Holderem jako jediní ze sedmi přítomných stálých jezdců mistrovství světa vypadli již ve čtvrtfinále. Semifinále se stalo konečnou i pro dalšího účastníka Grand Prix Dána Kennetha Bjerreho. Překvapením byla finálová účast Němců Kevina Wolberta, v cíli čtvrtého muže, a nakonec šestého Christiana Hefenbrocka.

Zlatá přilba, 62. ročník:

1. Pedersen (Dán.), 2. Lindgren, 3. Jonsson (oba Švéd.), 4. Wolbert (Něm.), 5. Hancock (USA), 6. Hefenbrock (Něm.), 7. A. Dryml (ČR), 8. Walasek (Pol.), 9. Iversen (Dán.), 10. Pavlič (Chorv.), 11. Bjerre (Dán.), 12. Ferjan (Maď.).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.