ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Španěl Albacete je potřetí mistrem Evropy v závodech tahačů

Velikost textu:

Jarama (Španělsko) - Španěl Antonio Albacete si zajistil třetí titul mistra Evropy v závodech tahačů. V Jaramě mu k tomu stačilo třetí místo v první jízdě. Na trůnu vystřídal českého jezdce Davida Vršeckého, který šampionátu kraloval ve dvou předchozích sezonách. Vršecký v Jaramě dojel šestý a druhý, v druhé jízdě ho porazil pouze Němec Jochen Hahn. První jízdu vyhrál Švýcar Markus Bösiger, pátý dojel Adam Lacko.

Tahače
 • Tahače zdroj: Internet https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tahače týmu Buggyra zdroj: www.buggyra.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/290/28938.jpg?1214763683

"Samozřejmě bych raději vyhrál pohárový závod a startoval z osmého místa, nicméně v tomto případě platí, že každé zlo je k něčemu dobré," řekl před startem druhé jízdy Vršecký. Výhodnou startovní pozici pak proměnil v druhé místo v cíli. "Jochen (Hahn) jel obrazně řečeno jako urvaný z řetězu. Hlídal jsem si druhou pozici, velmi mě těší, že jsem odrazil útoky Bösigera s Östreichem. Z poháru mám radost, celý tým si ho zaslouží," dodal Vršecký v cíli.

Lacko v obou závodech dojel na pátém místě, v druhé jízdě dokázal porazit i nového mistra Evropy Albaceteho. "Okruh v Jaramě mi vyhovuje. V jízdách jsem si hezky zazávodil, zvláště v pohárovém závodě to bylo s Davidem někdy na hraně. Nicméně, jak jsem již v minulosti říkal, je truck racing kontaktní sport," konstatoval Lacko.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.