ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Pedrosa si při tréninku na Velkou cenu Japonska zlomil klíční kost

Velikost textu:

Motegi (Japonsko) - Španěl Dani Pedrosa si při dnešním tréninku na VC Japonska silničních motocyklů na závodním okruhu v Motegi zlomil klíční kost a zřejmě uvolní Jorgemu Lorenzovi cestu k titulu v MotoGP. Je totiž velmi pravděpodobné, že vynechá příští tři závody, které se konají tento víkend a v následujících dvou týdnech.

Španělský motocyklový jezdec Dani Pedrosa
Španělský motocyklový jezdec Dani Pedrosa
Otevřít galerii
 • Španělský motocyklový jezdec Dani Pedrosa autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dani Pedrosa zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1093/109287.jpg?1252164746

Pedrosa utrpěl několikanásobnou zlomeninu klíční kosti po pouhých šesti minutách tréninku na okruhu v japonském Motegi. Jako jediný ještě teoreticky mohl ohrozit Lorenza v čele celkového pořadí, pět závodů před koncem na něj ztrácel 56 bodů. Vzhledem k očekávané zdravotní pauze je však velmi pravděpodobné, že manko nesmaže.

V prvním tréninku kategorie MotoGP na nedělní závod byl nejrychlejší Ital Valentino Rossi. Kubaturu do 125 ccm ovládl Španěl Nicolás Terol, český jezdec Jakub Kornfeil obsadil 20. příčku. Na stejném místě dojel i Karel Abraham v Moto2, vyhrál Španěl Julián Simón.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.