Paralympijský magazín

Pedrosa si při tréninku na Velkou cenu Japonska zlomil klíční kost

Motegi (Japonsko) - Španěl Dani Pedrosa si při dnešním tréninku na VC Japonska silničních motocyklů na závodním okruhu v Motegi zlomil klíční kost a zřejmě uvolní Jorgemu Lorenzovi cestu k titulu v MotoGP. Je totiž velmi pravděpodobné, že vynechá příští tři závody, které se konají tento víkend a v následujících dvou týdnech.

Pedrosa utrpěl několikanásobnou zlomeninu klíční kosti po pouhých šesti minutách tréninku na okruhu v japonském Motegi. Jako jediný ještě teoreticky mohl ohrozit Lorenza v čele celkového pořadí, pět závodů před koncem na něj ztrácel 56 bodů. Vzhledem k očekávané zdravotní pauze je však velmi pravděpodobné, že manko nesmaže.

V prvním tréninku kategorie MotoGP na nedělní závod byl nejrychlejší Ital Valentino Rossi. Kubaturu do 125 ccm ovládl Španěl Nicolás Terol, český jezdec Jakub Kornfeil obsadil 20. příčku. Na stejném místě dojel i Karel Abraham v Moto2, vyhrál Španěl Julián Simón.