ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Pešek se nevzdává a doufá ve start ještě v letošní sezoně

Velikost textu:
aktualizováno 27. 9. 2010 13:20

Praha - Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek se již pravděpodobně v letošním seriálu mistrovství světa nepředstaví. Po nedávném nečekaném vyhazovu z týmu Matteoni Racing, za kterým byly údajně i finanční problémy italské stáje, už spíš přemýšlí nad příští sezonou. Pešek se však nevzdává, nadále se naplno připravuje a doufá, že se v některém z pěti zbývajících závodů šampionátu ještě objeví.

Lukáš Pešek
Lukáš Pešek
Otevřít galerii
 • Lukáš Pešek autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1050/104994.jpg?1250426306
 • Lukáš Pešek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/874/87310.jpg?1242808968

"Snažili jsme se situaci vyřešit již teď, aby Lukáš mohl v šampionátu pokračovat, ale zatím se nám to nepodařilo. Před měsícem a půl byla situace jiná, to ještě nějaká místa byla. Momentálně ale nejsou. Pracuje se na tom dále, ale pro nadcházející zámořské závody se nám to asi nepodaří zrealizovat," uvedl Pavel Vokatý, zástupce Peškova hlavního sponzora České pojišťovny, na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Malá šance na Peškův start existuje spíš pro dva závěrečné závody MS, které se uskuteční v Portugalsku a ve Španělsku. "Já se normálně připravuju dál a čekám, co manažer ve spolupráci s Českou pojišťovnou vyřeší. Třeba zavolá a odjedu na závod," řekl Pešek, který se o svém předčasném konci v týmu dozvěděl před Velkou cenou Aragonie v polovině září.

přehrát video
Reakce Lukáše Peška

Pešek dostal také nabídky ze třídy do 125 ccm, ale český jezdec chce zůstat ve třídě Moto2. "Myslím si, že by to pro mě byl krok zpátky. Nejsem člověk, který z něčeho utíká. Chci si dokázat, že na to v téhle třídě mám," prohlásil Pešek.

"Primárně nyní jednáme o příští sezoně. Zjišťujeme možnosti. Pokud bychom se někde dohodli, tak chceme, aby to byl dobrý tým. Zajištěný po finanční i technické stránce," uvedl Vokatý. V současnosti však není jisté, že Česká pojišťovna bude Peška nadále podporovat. Žádný smluvní vztah obě strany nemají. Vypadá to ale, že ČP má zájem Peška sponzorovat i dál.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.