ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Pešek zůstal bez týmu i bez motorky. Tým Matteoni s ním už nepočítá

Velikost textu:
aktualizováno 15. 9. 2010 14:19

Praha - Motocyklový tým Matteoni Racing se kvůli špatným výsledkům rozhodl vyměnit v seriálu mistrovství světa třídy Moto2 českého jezdce Lukáše Peška. Již při víkendové Velké ceně Aragonie bude barvy italské stáje hájit Kolumbijec Santiago Hernandez, o náhradníkovi pro zbývající část sezony se rozhodne později. Tým to oznámil na svém webu, jezdce ani jeho hlavního sponzora Českou pojišťovnu o tom však zatím oficiálně neinformoval. I proto dnes Pešek odletěl do Španělska a je připraven v pátek nastoupit do prvního tréninku.

Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek
Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek
Otevřít galerii
 • Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1869/186890.jpg?1281717407
 • Motocyklový jezdec Lukáš Pešek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1044/104317.jpg?1250109367

"Před pár dny jsem se o tom dozvěděl z internetu, pak jsem obdržel jeden e-mail. Nic oficiálního ale v ruce nemám," řekl Pešek. Rozhodnutí týmu jej zaskočilo i naštvalo. "Určitě bych čekal jiné varianty, jak se dají věci řešit. Opakuji ale, že v tuto chvíli pro mě není nic oficiálního," podotkl český jezdec, který letos bodoval dvěma patnáctými místy a jedním třináctým. Do Španělska Pešek odletěl hlavně proto, že i nadále plní své povinnosti vyplývající ze smlouvy. "Jedu na závod a uvidím, co se tam bude dít," řekl Pešek po přistání v Barceloně.

Tým už však ukončení spolupráce oznámil. "Je nám líto, že musíme udělat toto rozhodnutí, ale nedostatek dobrých výsledků vážně ohrožuje možnosti týmu obnovit do konce sezony klíčové smlouvy (se sponzory)," prohlásil šéf Massimo Matteoni, podle něhož Peškovu současnou situaci ovlivnila i častá kritika technických schopností týmu z jezdcovy strany.

Podle České pojišťovny dojde k porušení smlouvy

Zástupci České pojišťovny oznámili, že v případě, že se Pešek neobjeví na startu Velké ceny Aragonie, dojde ze strany Moto Racing Matteoni k závažnému porušení smlouvy. "V tomto případě podnikneme s maximální razancí veškeré potřebné právní kroky k tomu, abychom omezili rozsah škod, které nedodržením smlouvy ze strany Moto Racing Matteoni vzniknou," uvedla ČP v oficiálním prohlášení.

Matteoni musel řešit výměnu i v nejslabší kategorii do 125 ccm, kde zraněného Lorenza Salvadoriho nahradí Alejandro Pardo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.