ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Lopraise a spol. čeká Rallye hedvábné stezky

Velikost textu:

Petrohrad - Jeden z hlavních testů na příští ročník dakarské rallye čeká posádky automobilů a kamionů od soboty v Rusku. V Petrohradu odstartuje druhý ročník Rallye hedvábné stezky a na startu bude mít opět zastoupení i Česká republika. Na rozdíl od loňského roku však bude česká účast výrazně menší. Přihlášeny jsou pouze dvě posádky - v kategorii kamionů Aleš Loprais a mezi automobily Peter Mikula. Celkem je ve startovní listině 48 posádek osobních vozů a 16 kamionů.

Aleš Loprais
Aleš Loprais
Otevřít galerii
 • Aleš Loprais autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/83/8212.jpg?1202910607
 • Tatra Aleše Lopraise autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1099/109887.jpg?1252444701

Pro všechny připravili ruští pořadatelé symbolickou trať, která končí v dějišti příští zimní olympiády v Soči. Trasa je dlouhá přes 4000 kilometrů a je na ni 2 014 kilometrů speciálních zkoušek. Cíl soutěže, nad kterou převzal záštitu ruský premiér Putin, je příští sobotu.

Loprais obsadil před rokem na Rallye hedvábné stezky třetí místo a vysoké ambice má i letos. Jeho hlavními soupeři budou opět posádky továrního týmu Kamaz.


"Víme, že konkurence bude obzvlášť tvrdá, a i když vyrážíme do boje proti továrním sestavám jako malý rodinný tým, nevzdáváme se, máme pro závodění velké srdíčko. Poctivě jsme makali na vývoji závodního vozu, aby šel s dobou, ten současný je snad nejblíže absolutní špičce," uvedl Loprais. 

Lopraisova tatra je prý výkonnější a lépe akceleruje. "Podstatné je ale i to, že proti typu z posledního Dakaru je o 500 kilo lehčí. Dosáhli jsme toho promyšlenými váhovými úsporami a také stavbou zcela nové nástavby, kterou jsme vytvořili ve vlastních dílnách a použili na ni nové materiály," řekl Loprais.

Loprais Tatra team
Loprais Tatra team
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.