ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Kvůli Tomizawově smrti jsou vyšetřováni dva jezdci

Velikost textu:

Řím - Motocyklisté Scott Redding a Alex de Angelis jsou ve spojitosti se smrtí japonského jezdce Šoji Tomizawy při nedělní Grand Prix San Marina vyšetřováni italskými úřady kvůli zabití. Vyšetřování se podle listu Gazzetta dello Sport naopak vyhnuli organizátoři závodu. Devatenáctiletý Tomizawa zemřel na následky vážných zranění poté, co do něj po pádu při výjezdu ze zatáčky v 11. kole závodu kubatury Moto2 v plné rychlosti narazily Reddingův a De Angelisův stroj. Japonský jezdec měl proraženou lebku, několik zlomenin v horní části těla a vnitřní krvácení.

Šoja Tomizawa
Šoja Tomizawa
Otevřít galerii
 • Šoja Tomizawa autor: Hassan Ammar, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Šoja Tomizawa v péči lékařů autor: Simone Rosa, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Organizátoři navzdory nehodě nechali závod pokračovat, přestože na trati byli záchranáři odnášející Tomizawu. Bezvládný japonský jezdec, který zraněním po převozu do nemocnice podlehl, jim navíc při cestě přes štěrk u dráhy spadl z nosítek.

"Jsme přesvědčeni, že de Angelis bude zbaven jakékoli zodpovědnosti," řekl Alessandro Rinaldi, právník šestadvacetiletého motocyklisty, který byl stejně jako Redding požádán o písemnou výpověď. Za britského jezdce ji musejí podepsat rodiče, protože je mu teprve 17 let.

Vyšetřovatelé už zajistili stroje všech tří závodníků, stejně jako ochrannou výstroj zesnulého Tomizawy. Pitva by se měla uskutečnit v pátek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.