ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Plochodrážní Tomíčkův Memoriál vyhrál Matěj Kůs

Velikost textu:
aktualizováno 7. 9. 2010 07:02

Praha - Memoriál Luboše Tomíčka vyhrál v Praze na Markétě Matěj Kůs. Český jezdec zvítězil v tradičním závodu, který se jezdí na počest tragicky zesnulého plochodrážníka od roku 1969, naposledy před čtyřmi lety. Druhý skončil obhájce vítězství Nicki Pedersen z Dánska a třetí byl Australan Dave Watt. Do finálové jízdy se dostali dva Češi, pátý byl Josef Franc, jehož ve finále porazil Slovák Martin Vaculík.

Český plochodrážník Matěj Kůs slaví vítězství v Tomíčkově memoriálu
Český plochodrážník Matěj Kůs slaví vítězství v Tomíčkově memoriálu
Otevřít galerii
 • Český plochodrážník Matěj Kůs slaví vítězství v Tomíčkově memoriálu autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Plochodrážní Tomíčkův memoriál autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Do závodu nakonec nenastoupil vinou nemoci jeden z favoritů Matej Ferjan z Maďarska, jehož nahradil Čech Jan Holub. Poslední volné startovní místo zaujal na poslední chvíli Polák Grzegorz Walasek, vítěz závodu z roku 2007. Nově se do startovní listiny dostal i Australan Watt, který nahradil dalšího polského plochodrážníka Rafala Dobruckiho.

Dvaatřicetiletý Watt, který nepatří mezi světovou špičku, si v základní části závodu nevedl vůbec špatně a připsal si tři vítězství. Ještě o jednu výhru více však měl Pedersen, který zaváhal jen ve své druhé jízdě, přesto měl nejvíce bodů a díky tomu si pro finále mohl jako první zvolit dráhu. Finálová pětka byla známa po sedmnácté jízdě z dvaceti, kterou vyhrál Vaculík.

Tomíčkův memoriál

Pedersen výhodu výběru dráhy nevyužil, naopak Kůs po dlouhé přípravě na finálový start vyjel na trať nejlépe a jasně zvítězil. Největší favorit a trojnásobný mistr světa z let 2003, 2007 a 2008 Pedersen se tak musel spokojit s druhým místem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.