Brno zmrazilo postupové naděje finského Sala a je v osmifinále

Volejbalistky KP Brno a Ostravy pokračují v evropských pohárech. Brňanky zvrátily dvojzápas se Salem výhrou ve Finsku ve zlatém setu 15:13 a vybojovaly nečekaný postup do osmifinále Poháru CEV. V něm naopak skončila Olomouc po prohře dvakrát 0:3 s favorizovaným Stuttgartem. Ostrava vyřadila suverénně Osijek a je v osmifinále Vyzývacího poháru.

Královo Pole jde v Poháru CEV dál, porazilo finské Salo

Brňanky před měsícem neuhrály doma proti Salu ani set, dnes se však ve Finsku představil zcela jiný tým. Odměnou za vydařenou odvetu jim bude dvojutkání se slavným ruským klubem Uraločka Jekatěrinburg.

"S nadhledem mohu říci, že nad Salem dnes vyšla polární zář. Tento výsledek a náš výkon asi nikdo nečekal. Výhra byla záležitostí celého týmu, většina hráček odvedla v této sezoně své maximum," řekl trenér Marek Rojko. Hlavními oporami byly Gabriela Kopáčová s 21 body, dalších 18 bodů přidala Anna Suchá.

Druhý tým bundesligy Stuttgart byl nad síly Olomouce. V úvodních dvou setech měly Hanačky ze soupeřek velký respekt a pouze dotahovaly ztrátu. Nejlepší výkon předvedly ve třetím setu, ve kterém vedly 18:13, v koncovce ale neproměnily dva setboly. V dresu Stuttgartu odehrála úvodní dva sety česká reprezentantka Michaela Mlejnková a připsala si šest bodů.

Ostravské volejbalistky měly průběh odvety s chorvatským Osijekem pod kontrolou, a tak trenér Zdeněk Pommer mohl dát šanci i hráčkám z lavičky. V osmifinále Ostravu čeká finský celek Orivesi.

LP Salo - KP Brno 0:3 (-16, -21, -23), zlatý set 13:15

Rozhodčí: Macijewski (Pol.), Husejnovič (Bos.). Čas: 99 min. Diváci: 498. První zápas 3:0, postoupilo Brno.

Sestava a body Brna: Suchá 18, Vyklická 6, Kopáčová 21, Peneová 16, Boulová 4, Zburová 1, libero Vaňková - Meidlová, Pištěláková. Trenér: Rojko. Nejvíce bodů Sala: Laaková 18, Heikkiniemiová 12, Czkanová 9.

MTV Stuttgart - UP Olomouc 3:0 (19, 15, 26)

Rozhodčí: Omariová (Alb.), Daniil (Kypr). Čas: 84 min. Diváci: 1350. První zápas 3:0, postoupil Stuttgart.

Sestava a body Olomouce: Strušková 2, Dudová 2, Michalíková 11, Sajdová 8, Orvošová 3, Napolitano 6, libero Sainová - Dedíková 8, Kubínová 3, Košická, Čutuková 4. Trenér: Teplý. Nejvíce bodů Stuttgartu: Schaeferová 13, Tappová 10, Van Daelenová 8, McCageová 7, Mlejnková 6.

TJ Ostrava - ŽOK Osijek 3:0 (20, 16, 26)

Rozhodčí: Varblane (Est.), Reichardt (Niz.). Čas: 82 min. Diváci: 300. První zápas 3:0, postoupila Ostrava.

Sestava a body Ostravy: Valková 4, Makauskaiteová 12, Zemanová 10, Čuboňová 4, H. Kojdová 7, Nachmilnerová 10,libero Chevalierová - Diatková 6, Šípová, Faltínová 4. Trenér: Pommer. Nejvíce bodů Osijeku: Krivičová 10, Sučičová 9, Babičová 8.