ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Volejbalovou reprezentaci převzal po Falascovi asistent Nekola

Velikost textu:
aktualizováno 2. 7. 2017 18:15

Praha - Volejbalovou reprezentaci mužů povede po odchodu hlavního trenéra Miguela Falascy dosavadní asistent Michal Nekola. Kouče extraligové Dukly Liberec čeká příprava národního týmu na mistrovství Evropy, které startuje na konci srpna.

Michal Nekola
Michal Nekola

Španěl Falasca vedl reprezentaci od loňského února, před dvěma týdny po závěrečném zápase Světové ligy skončil z osobních důvodů. Stejnou dobu u národního týmu působí dosavadní asistent Nekola. O tom, že převzal Falascovu roli, informoval svaz.

Sedmačtyřicetiletý Nekola nyní po dvou desetiletích následuje v roli hlavního trenéra svého otce Miroslava, který byl na reprezentační lavičce v letech 1996–98. K oběma volejbalovým výběrům se po zahraničních trenérech opět vrátili Češi.

Loni na podzim, když reprezentaci žen opustil Němec Alexander Waibl po nevydařené kvalifikaci na evropský šampionát, povýšil z pozice asistenta Zdeněk Pommer. V baráži proti Slovensku pak s hráčkami slavil postup na Euro.

Mistrovství Evropy volejbalistů začne v Polsku 24. srpna, v základní skupině ve Štětíně Češi nastoupí proti Slovensku, Německu a Itálii.

přehrát video
Novým trenérem volejbalové reprezentace se stal Michal Nekola
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.