Volejbalový magazín

Brno, Olomouc i Ostrava si v evropských pohárech zajistily jasná vítězství

Brno - Volejbalistky KP Brno vstoupily do Vyzývacího poháru domácí výhrou nad rakouským týmem Niederösterreich Post Vídeň 3:0 po setech 25:19, 25:22 a 25:17. Ještě jednoznačnější bylo vítězství Ostravy v Poreči, kde hostující celek vyhrál 25:16, 25:17 a 25:10. Také v Poháru CEV uspěl český zástupce bez ztráty setu, Olomouc zvítězila v Nizozemsku nad Almelem 25:22, 25:21 a 25:20.

Brno si ve Vyzývacím poháru poradilo s Niederösterreichem

V Brně se po jednoznačném vývoji úvodní sady rakouský tým, vedený bývalým koučem české reprezentace Jiřím Šillerem, ve druhém dějství vzchopil. Mnohem méně chyboval a vedl už 20:16, v koncovce se ale podařil Brňankám zvrat.

Po nevydařeném závěru setu už v dalším průběhu rakouský tým odpadl a Brňanky bez větších problémů dotáhly utkání za 81 minut do vítězného konce. Nejlepší hráčkou Brna byla Salanciová, která si připsala 19 bodů, vídeňský tým měl hlavní oporu v české univerzálce Melichárkové.

Ostravanky v Chorvatsku nedaly soupeřkám šanci. Na podání si připsaly 12 es, z toho polovinu nahrávačka Valková. Odvety jsou ve Vyzývacím poháru na programu 11. ledna.

Také ve významnějším Poháru CEV má český tým nakročeno k postupu. Olomoucké svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého zvítězily v Almelu 3:0, odvetu sehrají doma už za týden. Třinácti body se blýskla Michalíková.

1. kolo Vyzývacího poháru volejbalistek - úvodní zápas

Poreč - Ostrava 0:3 (-16, -17, -10) Čas: 71 min. Diváci: 250.
Sestava a body Ostravy: Faltínová 12, Zemanová 9, Zedníková 9, P. Kojdová 5, Nachmilnerová 6, Valková 6, libero Červenková - Čuboňová 2, Kvapilová, Diatková 3, Součková 1.

KP Brno - Niederösterreich 3:0 (19, 22, 17) Rozhodčí: Sajabašjan (Bul.) a Moulaová (Řec.). Čas: 81 minut. Diváci: 270.
Sestava a body Brna: Salanciová 19, Měrková 16, Brownová 8, Kopáčová 3, Nwaezeová 5, Koseková 1, libero Doležalová - Suchá 5, Vaňková. Trenér: Rojko.
Nejvíce bodů Vídně: Janečková a Kubová po 10, Chukwumaová 7.